Xyzzz (anonim, 5.173.48.) Warszawa 15 miesięcy temu

Czy można łączyć Noctis z z bupropionem i fluoksetyną?

Czy mogę łączyć noctis z bupropionem i fluoksetyna? Dostałam takie zalecenie i wytyczne od lekarza, ale w ulotce jest napisane, że tych leków nie można łączyć. O co chodzi?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

15 miesięcy temu

Noctis i fluoksetyna mogą powodować senność w ciągu dnia, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, trudności z oceną sytuacji i podejmowaniem decyzji a także z wykonaniem zamierzonych ruchów.

Łączenie bupropionu z fluoksetyną może być stosowane wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Należy wówczas ściśle przestrzegać schematu dawkowania ustalonego ze specjalistą. Niewłaściwe łączenie tych leków zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, jak np. drgawki. Może powodować również gól i zawroty głowy, uczucie osłabienie, senność, zaburzenia widzenia czy niepokój.
Dlatego jeśli specjalista zalecił takie połączenie, należy obserwować reakcję organizmu, a w razie wystąpienia niepokojących objawów pilnie skonsultować się z lekarzem.

Jeśli nie ma Pani możliwości skonsultowania się ze swoim lekarzem, tutaj można skorzystać z telekonsultacji:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły