Rośliny na zdrowy i piękny wygląd

Chcesz mieć mocne włosy i paznokcie oraz piękną cerę? Poznaj moc roślin leczniczych, które od lat z powodzeniem stosowały nasze babcie i prababcie. Naucz się jak wykorzystywać ich właściwości w codziennych dolegliwościach i stwórz z nich swoją naturalną apteczkę!

Skrzyp - na piękne włosy, skórę i paznokcie

Jak działa skrzyp polny?

Jak przygotować skrzyp?

NAPAR do picia

2 łyżeczki suszu z ziela skrzypu (np. Ziele Skrzypu) lub torebkę herbaty (np. Zielnik Apteczny Skrzyp Fix) zalej filiżanką wrzącej wody. Zaparzaj pod przykryciem 15 minut. Przecedź. Pij 3 razy dziennie.

PŁUKANKA do włosów

Przygotuj stężony napar (2-3 torebki na szklankę wody). Następnie wlej do miski. Dodaj tyle wody, by móc zanurzyć całe włosy. Kąpiel ziołową stosuj 2 razy w tygodniu po umyciu włosów.

WCIERKA do paznokci

Przygotuj napar (jak wyżej). Po ostygnięciu mocz paznokcie przez 20 minut. Następnie wcieraj oliwę z dodatkiem soku z cytryny w paznokcie i nałóż bawełniane rękawiczki dla lepszego efektu. Pozostaw na noc. Po kilku tygodniach paznokcie będą zdrowo błyszczeć.

Skrzyp jest również znany jako środek moczopędny w stanach zapalnych dróg moczowych i kamicy nerkowej (np. Urosan Fix, Fitolizyna).

Brzoza - na mocne włosy

Jak działa brzoza?

Jak przygotować brzozę?

SOK z brzozy

Sok z drzewa brzozy brodawkowatej lub brzozy omszonej można zbierać wczesną wiosną. W tym celu należy naciąć pień drzewa na około 0,5-2 cm, najlepiej pod lekkim kątem, tak aby wyciekający sok spływał do butelki. Czas zbioru to około 2-4 dni. Surowy sok można przechowywać w lodówce do ok. 5 dni, świeży sok można również pasteryzować lub mrozić.

Aby mieć piękne i błyszczące włosy, sok należy wcierać w skórę głowy, pozostawić na 5-10 minut, następnie spłukać wodą.

Sok z brzozy można również pić. Spożycie 1/4 szklanki soku 3 razy dziennie, przez około 2-3 tygodnie pomoże wzmocnić odporność oraz oczyścić drogi moczowe.

Bratek - na piękną cerę

Jak działa bratek (fiołek trójbarwny)?

Jak przygotować bratek?

ODWAR do picia i do okładów

1 łyżkę ziela lub 1 torebkę herbaty (np. Zielnik Apteczny Bratek Fix) zalej 1 szklanką letniej wody i gotuj przez około 5 minut. Przecedź i pij 2-3 razy dziennie po posiłku lub użyj do okładów na skórę trądzikową.

PARÓWKA na twarz

Ziele wsyp do miski i zalej wrzącą wodą. Pochyl twarz, a głowę przykryj ręcznikiem. Pozostań w tej pozycji przez około 15 minut.

Bratek ponadto wykazuje działanie lecznicze na drogi moczowe, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne dzięki zawartości rutyny i witaminy C, a także zwiększa wydzielanie śluzu i ułatwia odkrztuszanie.

Chłodnik naszej produkcji udekorowany bratkami

Zródło: GdziePoLek

Płatki bratka są jadalne i stanowią smaczny dodatek do sałatek oraz stosowane są do dekoracji posiłku w ekstrawaganckich restauracjach. Uważaj jednak na żółte płatki, ponieważ jedzone w większej ilości mogą powodować biegunkę!

Polub nasz profil na Facebooku:


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 12.06.2019 13:14:58

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o.o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Pod jaką nazwą handlową otrzymam pastę Fitolizyna w Niemczech?
Niemiecki odpowiednik Fitolizyny pasty na kamienie nerkowe
odpowiada Katarzyna Domagała

Jaki odpowiednik leku Fitolizyna mogę kupić we Włoszech?
Dzień dobry . Chciałbym się dowiedzieć pod jaką nazwą kupię fitolizynę we Włoszech ...? Dziękuję z Pozdrawiam
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

mniszek lekarski
mniszek lekarski
odpowiada Katarzyna Domagała

Dlaczego po umyciu włosów szamponem i spłukaniu wodą są one od razu tłuste?
Dlaczego po porządnym umyciu i spłukaniu wody moje włosy są od razu tłuste. Jestem po kilkuletniej chorobie (anoreksji) i stosuje szampon Dermedic kur...
odpowiada Katarzyna Domagała

Jaki jest zamiennik za kozieradkę?
za kozieradke jaki jest zamiennik
odpowiada Katarzyna Domagała

Jaki jest prawidłowy kolor kapsułek Revalid?
Witam chciałbym zapytać na temat preparatu revalid ,czy opakowania leku różnią się czymś jeśli chodzi o skuteczność działania, kiedyś tabletki były ko...
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Na Twoje pytania w temacie rośliny na zdrowy i piękny wygląd odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.