Rośliny na zdrowy i piękny wygląd

Chcesz mieć mocne włosy i paznokcie oraz piękną cerę? Poznaj moc roślin leczniczych, które od lat z powodzeniem stosowały nasze babcie i prababcie. Naucz się jak wykorzystywać ich właściwości w codziennych dolegliwościach i stwórz z nich swoją naturalną apteczkę!

Skrzyp - na piękne włosy, skórę i paznokcie

Jak działa skrzyp polny?

Jak przygotować skrzyp?

NAPAR do picia

2 łyżeczki suszu z ziela skrzypu (np. Ziele Skrzypu) lub torebkę herbaty (np. Zielnik Apteczny Skrzyp Fix) zalej filiżanką wrzącej wody. Zaparzaj pod przykryciem 15 minut. Przecedź. Pij 3 razy dziennie.

PŁUKANKA do włosów

Przygotuj stężony napar (2-3 torebki na szklankę wody). Następnie wlej do miski. Dodaj tyle wody, by móc zanurzyć całe włosy. Kąpiel ziołową stosuj 2 razy w tygodniu po umyciu włosów.

WCIERKA do paznokci

Przygotuj napar (jak wyżej). Po ostygnięciu mocz paznokcie przez 20 minut. Następnie wcieraj oliwę z dodatkiem soku z cytryny w paznokcie i nałóż bawełniane rękawiczki dla lepszego efektu. Pozostaw na noc. Po kilku tygodniach paznokcie będą zdrowo błyszczeć.

Skrzyp jest również znany jako środek moczopędny w stanach zapalnych dróg moczowych i kamicy nerkowej (np. Urosan Fix, Fitolizyna).

Brzoza - na mocne włosy

Jak działa brzoza?

Jak przygotować brzozę?

SOK z brzozy

Sok z drzewa brzozy brodawkowatej lub brzozy omszonej można zbierać wczesną wiosną. W tym celu należy naciąć pień drzewa na około 0,5-2 cm, najlepiej pod lekkim kątem, tak aby wyciekający sok spływał do butelki. Czas zbioru to około 2-4 dni. Surowy sok można przechowywać w lodówce do ok. 5 dni, świeży sok można również pasteryzować lub mrozić.

Aby mieć piękne i błyszczące włosy, sok należy wcierać w skórę głowy, pozostawić na 5-10 minut, następnie spłukać wodą.

Sok z brzozy można również pić. Spożycie 1/4 szklanki soku 3 razy dziennie, przez około 2-3 tygodnie pomoże wzmocnić odporność oraz oczyścić drogi moczowe.

Bratek - na piękną cerę

Jak działa bratek (fiołek trójbarwny)?

Jak przygotować bratek?

ODWAR do picia i do okładów

1 łyżkę ziela lub 1 torebkę herbaty (np. Zielnik Apteczny Bratek Fix) zalej 1 szklanką letniej wody i gotuj przez około 5 minut. Przecedź i pij 2-3 razy dziennie po posiłku lub użyj do okładów na skórę trądzikową.

PARÓWKA na twarz

Ziele wsyp do miski i zalej wrzącą wodą. Pochyl twarz, a głowę przykryj ręcznikiem. Pozostań w tej pozycji przez około 15 minut.

Bratek ponadto wykazuje działanie lecznicze na drogi moczowe, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne dzięki zawartości rutyny i witaminy C, a także zwiększa wydzielanie śluzu i ułatwia odkrztuszanie.

Chłodnik naszej produkcji udekorowany bratkami

Zródło: GdziePoLek

Płatki bratka są jadalne i stanowią smaczny dodatek do sałatek oraz stosowane są do dekoracji posiłku w ekstrawaganckich restauracjach. Uważaj jednak na żółte płatki, ponieważ jedzone w większej ilości mogą powodować biegunkę!

Polub nasz profil na Facebooku:


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 12.06.2019 13:14:58

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o.o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy Fitolizyna działa na kamienie nerkowe?
Działa na kamienie nerek?
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy ziele krwawnika pomoże w walce z torbielą? Jakie inne naturalne metody mogę zastosować?
Czy ziele krwawnika jest pomocne przy wystąpieniu niewielkiej 2.5 cm torbieli na jajniku? Czy może jakieś inne naturalne, ziołowe sposoby? Czytałam że...
odpowiada Katarzyna Domagała

Jaka jest nazwa fitolizyny w języku angielskim
Po angielsku nazwa fitolizyny
odpowiada Iwona Napierała

Czy krople Euphrasia można stosować do bolącego ucha?
Czy te krople mozna zastosowac do bolacego ucha
odpowiada Katarzyna Domagała

Pod jaką nazwą handlową otrzymam pastę Fitolizyna w Niemczech?
Niemiecki odpowiednik Fitolizyny pasty na kamienie nerkowe
odpowiada Katarzyna Domagała

Jaki odpowiednik leku Fitolizyna mogę kupić we Włoszech?
Dzień dobry . Chciałbym się dowiedzieć pod jaką nazwą kupię fitolizynę we Włoszech ...? Dziękuję z Pozdrawiam
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Na Twoje pytania w temacie rośliny na zdrowy i piękny wygląd odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.