Rośliny na zdrowy i piękny wygląd

Chcesz mieć mocne włosy i paznokcie oraz piękną cerę? Poznaj moc roślin leczniczych, które od lat z powodzeniem stosowały nasze babcie i prababcie. Naucz się jak wykorzystywać ich właściwości w codziennych dolegliwościach i stwórz z nich swoją naturalną apteczkę!

Skrzyp - na piękne włosy, skórę i paznokcie

Jak działa skrzyp polny?

Jak przygotować skrzyp?

NAPAR do picia

2 łyżeczki suszu z ziela skrzypu (np. Ziele Skrzypu) lub torebkę herbaty (np. Zielnik Apteczny Skrzyp Fix) zalej filiżanką wrzącej wody. Zaparzaj pod przykryciem 15 minut. Przecedź. Pij 3 razy dziennie.

PŁUKANKA do włosów

Przygotuj stężony napar (2-3 torebki na szklankę wody). Następnie wlej do miski. Dodaj tyle wody, by móc zanurzyć całe włosy. Kąpiel ziołową stosuj 2 razy w tygodniu po umyciu włosów.

WCIERKA do paznokci

Przygotuj napar (jak wyżej). Po ostygnięciu mocz paznokcie przez 20 minut. Następnie wcieraj oliwę z dodatkiem soku z cytryny w paznokcie i nałóż bawełniane rękawiczki dla lepszego efektu. Pozostaw na noc. Po kilku tygodniach paznokcie będą zdrowo błyszczeć.

Skrzyp jest również znany jako środek moczopędny w stanach zapalnych dróg moczowych i kamicy nerkowej (np. Urosan Fix, Fitolizyna).

Brzoza - na mocne włosy

Jak działa brzoza?

Jak przygotować brzozę?

SOK z brzozy

Sok z drzewa brzozy brodawkowatej lub brzozy omszonej można zbierać wczesną wiosną. W tym celu należy naciąć pień drzewa na około 0,5-2 cm, najlepiej pod lekkim kątem, tak aby wyciekający sok spływał do butelki. Czas zbioru to około 2-4 dni. Surowy sok można przechowywać w lodówce do ok. 5 dni, świeży sok można również pasteryzować lub mrozić.

Aby mieć piękne i błyszczące włosy, sok należy wcierać w skórę głowy, pozostawić na 5-10 minut, następnie spłukać wodą.

Sok z brzozy można również pić. Spożycie 1/4 szklanki soku 3 razy dziennie, przez około 2-3 tygodnie pomoże wzmocnić odporność oraz oczyścić drogi moczowe.

Bratek - na piękną cerę

Jak działa bratek (fiołek trójbarwny)?

Jak przygotować bratek?

ODWAR do picia i do okładów

1 łyżkę ziela lub 1 torebkę herbaty (np. Zielnik Apteczny Bratek Fix) zalej 1 szklanką letniej wody i gotuj przez około 5 minut. Przecedź i pij 2-3 razy dziennie po posiłku lub użyj do okładów na skórę trądzikową.

PARÓWKA na twarz

Ziele wsyp do miski i zalej wrzącą wodą. Pochyl twarz, a głowę przykryj ręcznikiem. Pozostań w tej pozycji przez około 15 minut.

Bratek ponadto wykazuje działanie lecznicze na drogi moczowe, wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne dzięki zawartości rutyny i witaminy C, a także zwiększa wydzielanie śluzu i ułatwia odkrztuszanie.

Chłodnik naszej produkcji udekorowany bratkami

Zródło: GdziePoLek

Płatki bratka są jadalne i stanowią smaczny dodatek do sałatek oraz stosowane są do dekoracji posiłku w ekstrawaganckich restauracjach. Uważaj jednak na żółte płatki, ponieważ jedzone w większej ilości mogą powodować biegunkę!

Polub nasz profil na Facebooku:


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 12.06.2019 13:14:58

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o.o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy produkty Skrzypovita Pro mogą stosować mężczyźni?
Czy skrzypo vite mogą stosować mężczyźni
odpowiada Anna Tyrańska

Dlaczego brakuje leku Revalid w aptekach i kiedy lek będzie ponownie dostępny?
kiedy będzie znów dostępny lek Revalid - dlaczego brak jest leku,który pomaga wielu osobom i jest skuteczny. Czy musimy stosować na wszystko słynne ZA...
odpowiada Karolina Siayor-Pietrzak

Dlaczego krem Remescar zniknął z aptek?
Witam czy ktoś wie dla czego Remescar zniknął z aptek ?
odpowiada Marta Janocha

Pod jaką nazwą handlową otrzymam pastę Fitolizyna w Niemczech?
Niemiecki odpowiednik Fitolizyny pasty na kamienie nerkowe
odpowiada Katarzyna Domagała

Jaki zamiennik Fitolizyny mogę zastosować?
Przez długi już czas używam fitolizyna w tabletkach chciałabymmoze zmienić na podobny Ale zamiennik jaki będzie naklepszy
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy Fitolizyna działa na kamienie nerkowe?
Działa na kamienie nerek?
odpowiada Olga Sierpniowska

Na Twoje pytania w temacie rośliny na zdrowy i piękny wygląd odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.