Engerix-B, opinie i pytania

6 pytań o Engerix-B. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Szczepionki dla dzieci, Kalendarz szczepień dla dzieci i niemowląt, Szczepionki, Żółtaczka i wirusowe zapalenie wątroby (WZW), Szczepionki przeciw WZW typu B.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Aisza (anonim, 37.190.254.)
około 7 dni temu, Śródmieście

Czy po przyjęciu tej szczepionki w wieku 13 lat mogłam zatrzymać miesiączkę?

Witam. Czy po przyjęciu tej szczepionki w wieku 13 lat mogłam zatrzymać miesiączkę, którą potem musiałam farmakologicznie wywołać silnymi lekami od ginekologa dziecięcego? Od tego czasu pamiętam też żylak a raczej splot żył na łydce który miałam póki go nie usunęłam dwukrotnie ponieważ tak dużo krwi tam było że laserowa metodą to nic nie dało a popsuło jeszcze. Żyła wg następującego potem USG dalej była na ponad połowie długości nogi. Dopiero zwykle wyciąganie żyły odpiszczelowej- a i tak został siniak. Poza tym od liceum chroniczne zmęczenie. Ale kto wtedy to powiązał? Kto zainteresował się młoda dziewczyna? Kto z rekomendujących medyków wziął w prowadzenie każdego pojedynczego przypadku poszczepiennego? Wstrzykuje cię coś i bez odpowiedzialności bo nie jesteśmy w stanie laickim językiem wybronić swojego. Odradzam szczepienia szczególnie w latach powyżej dziecięcego. Może to zrujnować życie a miało niby pomoc.

Kasia (anonim, 81.185.166.)
około roku temu, Warszawa

W jakim odstępie od podania szczepionki Engerix B, można zastosować Varilrix?

Witam
Jaki musi byc odstep czasowy miedzy szczepieniami engerix b a varilirix w przypadku osoby doroslej . Przyjelam szczepionke engerixb i teraz chce sie zaszczepic na ospe ile czasu musze odczekac. Oraz czy jako osoba dorosla tez bede miala blizne po Varilirix jak to mają male dzieci czy u nas doroslych ta szczepionka nie daje blizny. Dziekuje i pozdrawiam

Quesques (anonim, 31.0.40.)
około 2 lat temu, Lublin

Jaki jest schemat podawania szczepionki przeciwko WZW B?

Witam. Mam pytanie o dawki szczepionki Engerix 0,5ml dla noworodka. Czy wystarczy jedna szczepionka czy trzeba zachowac schemat 0, 2, 6? W jakim czasie można podac szczepionke od narodzin?
Dziekuje za odpowiedz

Sylwia (anonim, 89.231.159.)
około 3 lat temu, Lublin

Jakie szczepionki dla noworodka?

Mam dylemat odnośnie szczepienia dziecka. Chce je zaszczepić po porodzie w szpitalu (termin początek lutego). |Rozumiem, że BCG to jedyna szczepionka podawana szpitalu i nie ma lepszego zamiennika? jeśli jest proszę o nazwę.
Druga szczepionka, którą chciałabym zaszczepić to engerix- niestety szukam jej wszędzie od tygodnia i nigdzie nie ma, czy jest jakiś jej zamiennik?
Trzecia szczepionka DTP, chciałabym podać Infranix DPTa jednak również widzę, że jest nie do zdobycia- czy jest jakiś jej zamiennik?
Nie wiem jaka jest podawana przeciw pneumokokom, może też jest jakaś płatna, która jest lepsza od tych darmowych ? będę wdzięczna za odp, bo te szczepionki spędzają mi już sen z powiek

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 3 godzin temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 12 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 13 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
ostatni post około 22 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor