Tabcin Trend, cena i dostępność w aptekach

produkt dostępny bez recepty, kapsułki,

paracetamol

,

Pseudoefedryna (pseudoephedrine)

,

Chlorfenamina (chlorphenamine)

, Bayer

Opakowanie:

12 kapsułek
w 74% aptek, od 9,99 zł do 59,94 zł

Koszyk:

100+ aptek z Tabcin Trend na stanie

Na liście widoczne najbliższe 50.
Lokalizacja:
Zakres cen od Zakres cen od do do.
 Pokaż mapę 

Więcej informacji o Tabcin Trend

Tabcin Trend to produkt leczniczy stosowany w celu łagodzenia objawów przeziębienia i grypy. Zawiera trzy substancje czynna: chlorfenyraminę (inaczej chlorfenaminę), pseudoefedrynę i paracetamol. Pseudoefedryna obkurcza naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, zmniejszając jej obrzęk, a chlorfenyramina ogranicza objawy takie jak katar i kichanie. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek wskazany jest dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia.

więcej: Stosowanie Tabcin Trend, skutki uboczne i interakcje Tabcin Trend

Jak działa Tabcin Trend?

Tabcin Trend jest lekiem stanowiącym połączenie trzech substancji czynnych - chlorfenyraminy, pseudoefedryny i paracetamolu.

Chlorfenyramina jest antagonistą receptora histaminowego H1, znajdującym zastosowanie w leczeniu kataru i kichania, towarzyszących przeziębieniu i alergii.

Pseudoefedryna jest substancją o działaniu sympatykomimetycznym, przede wszystkim pośrednio przez uwalnianie noradrenaliny z pozazwojowych zakończeń nerwów układu współczulnego. Powoduje skurcz naczyń w obrębie błony śluzowej nosa, co prowadzi do zmniejszenia przekrwienia i obrzęku.

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, hamując syntetazę prostaglandyn.

Nie używaj Tabcin Trend, jeśli:

  • masz mniej niż 15 lat,
  • wykazujesz nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w leku,
  • zmagasz się z chorobami układu oddechowego, takimi jak chroniczne zapalenie oskrzeli czy rozedma,
  • masz jaskrę, przerost prostaty, choroby serca, nadciśnienie, cukrzycę lub nadczynność tarczycy,
  • przyjmujesz leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) lub odstawiłeś je w ciągu ostatnich 2 tygodni,
  • leczysz się AZT (zydowudyną), zmagasz się z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
  • stwierdzono u Ciebie niewydolność wątroby lub ciężką niewydolność nerek.

Na co zwrócić uwagę przed użyciem Tabcin Trend?

  • Pacjenci z chorobami wątroby lub nerek, lub zakażeniami wpływającymi na funkcje wątroby (np. takimi jak wirusowe zapalenie wątroby), przed przyjęciem paracetamolu powinni skonsultować się z lekarzem.
  • Pacjenci z dziedzicznym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej przed przyjęciem paracetamolu powinni skonsultować się z lekarzem, gdyż istnieje ryzyko niedokrwistości hemolitycznej.
  • Ze względu na hepatotoksyczność paracetamol nie może być przyjmowany w większych dawkach i dłużej niż jest to zalecane.

Jak stosować Tabcin Trend?

Dorośli i młodzież od 15. roku życia mogą jednorazowo stosować dwie kapsułki leku. W razie konieczności powyższą dawkę można powtarzać, lecz nie częściej niż co 4 godziny ani nie więcej niż 3 razy na dobę.

Na co zwrócić uwagę podczas stosowania Tabcin Trend?

  • Nie należy stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol, w razie przedawkowania natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby.
  • Przekroczenie zalecanej dawki może spowodować trudności w zasypianiu, zawroty głowy oraz zwiększoną pobudliwość nerwową.
  • Leku Tabcin Trend nie należy stosować dłużej niż przez 5 dni, a w przypadku gorączki - dłużej niż przez 3 dni.
  • W przypadku wystąpienia zaczerwienienia, wysypki, pęcherzy lub łuszczącej się skóry, należy przerwać stosowanie paracetamolu i natychmiast skontaktować się z lekarzem.
  • Podczas stosowania pseudoefedryny odnotowano kilka przypadków niedokrwiennego zapalenia jelita grubego. Jeśli u pacjenta wystąpi nagły ból brzucha lub krwawienie z odbytu należy odstawić pseudoefedrynę, a pacjent powinien zasięgnąć porady lekarza.

Czy mogę łączyć Tabcin Trend z innymi lekami?

  • Jednoczesne stosowanie Tabcin Trend i leków indukujących enzymy mikrosomalne wątroby, np. niektórych leków nasennych i przeciwpadaczkowych (glutetimid, fenobarbital, fenytoina, karbamazepina i inne) lub rifampicyny może prowadzić do uszkodzenia wątroby.
  • Inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) mogą potęgować działanie chlorfenyraminy i pseudoefedryny.
  •  Jednoczesne stosowanie Tabcin Trend z chloramfenikolem może prowadzić do nasilenia działania chloramfenikolu.
  • Jednoczesne stosowanie propanteliny może prowadzić do spowolnienia wchłaniania paracetamolu i w związku z tym do opóźnienia wystąpienia efektu terapeutycznego.
  • Przyspieszone opróżnianie żołądka, np. po zażyciu metoklopramidu, prowadzi do szybszego wchłaniania leku Tabcin Trend.

Czy mogę łączyć Tabcin Trend z alkoholem?

Lek może wywoływać senność potęgowaną przez jednoczesne spożywanie alkoholu. W czasie stosowania Tabcin Trend nie należy spożywać alkoholu.

Czy po zastosowaniu Tabcin Trend mogę prowadzić pojazdy?

Tabcin Trend może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Czy mogę stosować Tabcin Trend będąc w ciąży?

Produktu leczniczego Tabcin Trend nie należy stosować w okresie ciąży, a szczególnie w jej pierwszym trymestrze ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania chlorfenyraminy i pseudoefedryny w okresie ciąży.

Czy po zastosowaniu Tabcin Trend mogę karmić piersią?

Paracetamol przechodzi przez łożysko oraz do mleka kobiet karmiących piersią w stężeniach odpowiadających stężeniu we krwi u kobiety, dlatego nie należy stosować Tabcin Trend w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zastosowaniu Tabcin Trend?

Do najczęściej opisywanych działań niepożądanych leku Tabcin Trend należą:

  • senność,
  • suchość w jamie ustnej,
  • pobudliwość, niepokój, zawroty głowy, bezsenność, strach, drżenia, halucynacje,
  • nudności, wymioty, niepokój w żołądku, biegunka, ból brzucha,
  • niedokrwienne zapalnie jelita grubego, ciężkie reakcje skórne, bóle głowy, bradykardia, uszkodzenie nerek, niewydolność wątroby.

Skład Tabcin Trend

  • substancje czynne: paracetamol 250 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg, maleinian chlorfenyraminy 2 mg.
  • substancje pomocnicze: glikol polietylenowy 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona, powidon K30; w otoczce: sorbitol 70%, glicerol 85%, żelatyna, czerwień koszenilowa A (E 124), błękit brylantowy FCF (E 133), szelak, tytanu dwutlenek (E 171), glikol propylenowy; w tuszu: Edible Ink White S-1-18086: tytanu dwutlenek, szelak zmodyfikowany, alkohol N-butylowy, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy.

Jak przechowywać Tabcin Trend?

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Źródła

Charakterystyka Produktu Leczniczego Tabcin Trend

Kategorie Tabcin Trend

Ostatnie wiadomości o Tabcin Trend

Brak wiadomości w ostatnim czasie.

Powiadom o nowej informacji.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Najnowsze pytania o Tabcin Trend

Dostępność Tabcin Trend aptekach

Wszystkie opakowania Tabcin Trendw 88% aptek
12 kapsułekw 74% aptek

Najnowsze filmy

Ulotka produktu Tabcin Trend

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie pominąłeś ważnych szczegółów, przeczytaj ulotkę Tabcin Trend (szybki podgląd pliku PDF).
Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły związane z Tabcin Trend

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.