elaska (anonim, 83.6.203.)
około 11 miesięcy temu, Warszawa

Kiedy będzie można w Warszawie kupić Euphyllin CR retard?

kiedy bede mogla w warszawie kupic Euphylin retard 250 biore ten lek 35 lat a teraz nie moge go kupic.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dla leku Euphyllin CR retard wygasła decyzja o dopuszczeniu do obrotu (dokładnie 2019-06-05). Oznacza to, że nowe opakowania leku nie są już produkowane i dostarczane do aptek. Pojedyncze apteki zintegrowane z GdziePoLek deklarują jeszcze posiadanie pewnych zapasów:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/28118/euphyllin-cr-retard-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce
GdziePoLek umożliwia rezerwację leku i jego odbiór z receptą, jednak apteki posiadające Euphyllin CR Retard nie są niestety z Warszawy ani okolic.

W aptekach dostępne są inne leki z teofiliną w składzie, zapewniające - podobnie jak Euphyllin CR retard - stopniowe uwalnianie leku (np. Theospirex retard, Euphyllin long czy Theovent 300). Nie są to jednak dokładne zamienniki leku, który Pani stosuje, dlatego jeśli nie ma już Pani zapasu Euphyllin CR retard, trzeba będzie udać się do lekarza, który zdecyduje, czy i ewentualnie który z tych produktów będzie dla Pani odpowiedni.

Teofilina - składnik aktywny leku Euphyllin - rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli. Substancja ta stosowana jest w przewlekłej chorobie obturacyjnej płuc oraz astmie oskrzelowej. Załączam materiały na temat tych dolegliwości:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przewlekla-obturacyjna-choroba-pluc-pochp
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-zyc-aktywnie-z-astma