Siechu (anonim, 90.156.16.)
około roku temu, Polska

Co zrobić, jeśli nie można zrealizować recepty na Seasonique?

Moja koleżanka dostała receptę na Seasonique. Niestety nie udało jej się zrealizować recepty przed wyjazdem do Anglii. Zostawiła mi receptę z prośbą o przesłanie leku do niej. Niestety widzę, że lek Seasonique jest dalej niedostępny w całej Polsce :( Recepta jest ważna jeszcze przez dwa tygodnie .... Co mam robić, żeby nie zawieść koleżanki?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Siechu (anonim, 90.156.16.)
około roku temu

Lek miał być dostępny od poniedziałku/środy w hurtowaniach. Niestety byłem dziś w dwóch aptekach i lek dalej jest niedostępny we Wrocławiu. Dobrze, że przynajmniej w Oleśnicy koło Wrocławia go mają :)

Otrzymałam przed chwilą wiadomość od firmy Theramex - podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Seasonique, iż w dniu wczorajszym rozpoczęła się sprzedaż leku do hurtowni farmaceutycznych. Część z nich już otrzymała lek, a kolejne będą otrzymywać w przyszłym tygodniu - w poniedziałek oraz w środę, zatem można już pytać o Seasonique w aptekach oraz sprawdzać jego dostępność w placówkach połączonych z naszym systemem na terenie całej Polski za pomocą następującego linku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88533/seasonique-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

Niestety nie wydaje się, aby możliwe byłe łatwe zaradzenie sytuacji. Leku faktycznie brakuje i to już od jakiegoś czasu. Aktualnie jedna apteka deklaruje, że posiada ostatnie opakowanie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88533/seasonique-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce
Portal umożliwia rezerwację leku i jego odbiór za okazaniem recepty. W przypadku leków deficytowych zalecamy wcześniejszy kontakt z apteką, aby upewnić się, że odbiór lekarstwa faktycznie będzie możliwy.

Monitorujemy terminarz dostaw leków, których brak jest najbardziej odczuwalny, jednak akurat w przypadku leku Seasonique nie ma na razie żadnych wieści na temat terminu powrotu leku do aptek:
https://www.gdziepolek.pl/blog/kiedy-beda-dostawy-lekow-deficytowych

Jeśli nie uda się zrealizować recepty, proponuję skontaktować się z koleżanką - im szybciej, tym lepiej - tak, aby miała czas na podjęcie decyzji co do dalszego postępowania. Lek nie ma zamiennika o takim samym schemacie stosowania, niewykluczone zatem, że koleżanka będzie musiała udać się do ginekologa celem dobrania innego środka zapobiegającego ciąży. Nie mam niestety możliwości, aby sprawdzić dostępność leku Seasonique w aptekach w Wielkiej Brytanii, ale wydaje się, że będąc na miejscu warto to sprawdzić. Jeśli recepta spełnia wymagania dla recepty transgranicznej można ją realizować za granicą:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica

Załączam opis leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88533/seasonique-tabletki-powlekane