Maria (anonim, 31.0.69.)
około rok temu, Pęgów

W której aptece otrzymam Lokren 20 mg?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z informacją otrzymaną przed chwilą od miejscowego przedstawiciela podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Lokren 20 mg - firmy Sanofi Aventis Sp. z o.o., preparat został w tym tygodniu rozdystrybuowany do hurtowni i na początku przyszłego tygodnia powinien być już dobrze dostępny w aptekach.

Lokren to lek zawierający betaksolol - substancję zaliczaną do grupy tzw. beta-blokerów, stosowaną w leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby niedokrwiennej serca.
Działanie leku polega na wybiórczym blokowaniu receptorów beta-adrenergicznych w sercu, czego następstwem jest zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu oraz obniżenie ciśnienia tętniczego. Mówiąc prościej - serce działa wolniej, ale wydajniej.
Załączam opis leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/44763/lokren-20-tabletki-powlekane

Aktualnie lek Lokren można otrzymać w 53% aptek w Polsce połączonych z naszym systemem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/44763/lokren-20-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

w tym w 51 placówkach w województwie dolnośląskim:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/44763/lokren-20-tabletki-powlekane/apteki/w-dolnoslaskim

Braki wywołało opóźnienie w dostawie substancji czynnej. Są jednak informacje, że produkcja już została wznowiona. Trudno jednak na ten moment powiedzieć, jak długo zajmie ścieżka dystrybucyjna i kiedy lek będzie bez przeszkód osiągalny.
Skontaktowałam się z miejscowym przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego - firmą Sanofi Aventis Sp. z o.o. z zapytaniem, kiedy lek będzie lepiej dostępny. Kiedy napłynie odpowiedź, zamieścimy ją w tym wątku.

Załączam artykuły, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nadcisnienie