Anna (anonim, 89.65.135.) Warszawa 1 rok temu

Czy można łączyć lek Reagila z innymi lekami i czy po nim się tyje?

Dzień dobry. Biorę duloxetyne i aripiprazol. Psychiatra do tego kazała mi brać reagilie. Czy jest bezpieczne stosowanie łączne tych leków? Czy po reagilii się tyje? Dodam że choruje na schizofrenię. Dziękuję za odpowiedź.

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Jeśli chodzi o wymienione przez Panią leki to uważa się, że duloksetyna może hamować metabolizm wątrobowy arypiprazolu, zwiększać jego stężenie i nasilać potencjalne działanie niepożądane.

Kariprazyna dołączona do już stosowanych leków może zwiększać działania antycholinergiczne, co oznacza, że mogą pojawić się lub nasilić takie efekty jak senność, niewyraźne widzenie, suchość w ustach, nietolerancja ciepła, zaczerwienienie, zmniejszone pocenie się, trudności w oddawaniu moczu, skurcze brzucha, zaparcia, nieregularne bicie serca, splątanie i problemy z pamięcią. Mogą - co nie oznacza, że muszą i że na pewno u Pani wystąpią.

Fakt, że pomiędzy lekami mogą występować interakcje nie oznacza, że nie wolno ich łączyć. Odpowiednie dostosowanie dawek i uważny monitoring jednego lekarza, który zna przypadek pacjenta i samoobserwacja reakcji organizmu na dołączenie nowego leku mogą być wystarczające, aby bezpiecznie poprowadzić terapię. Skoro psychiatrka wiedziała, jakie leki już Pani stosuje, dobór dodatkowo leku Reagila zapewne był przemyślany.

Stosowanie leku Reagila może powodować znaczne zwiększenie masy ciała. Takie działanie niepożądane może wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 osób. Statystycznie więc u większości pacjentów taki skutek uboczny jednak nie występuje.

Załączam informację o leku Reagila, który można rezerwować poprzez GdziePoLek, a następnie odebrać stacjonarnie po okazaniu recepty:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/98044/reagila-kapsulki/apteki/w-warszawie

Mogą Panią zainteresować także nasze opracowania:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-zyc-ze-schizofrenia

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły