Natalie (anonim, 109.81.213.)
około roku temu, Jelenia Góra

Czy w Polsce zrealizuję czeską receptę elektroniczną?

Dzień dobry,
mam elektroniczny przepis na Elontril od mojego lekarza w Czechach. Ani Elontril, ani Wellbutril nie są dostępne w Czechach, czy mogę użyć przepisu w Polsce, aby kupić Wellbutril?

Hello,
I have an electronic prescription for Elontril from my doctor in the Czech Republic. Neither Elontril nor Wellbutrin are currently available in the Czech Republic. Can i use my prescription to buy Wellbutrin in Poland?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za podzielenie się informacjami.

Pavel (anonim, 83.26.244.)
około roku temu

Elontril to nowa nazwa oryginalnego leku produkowanego przez firmę GSK. Skąd stwierdzenie, że jest niedostępny? Mieszkam blisko granicy czeskiej. Od kilku lat kupuje tam ten lek na polską receptę. Wcześniej jednak dzwonię i składam na niego zamówienie. Dodam, że w Czechach cena leku jest o wiele niższa. Opakowanie 30 tabletek 150 mg wychodzi około 60,-. Pozdrawiam

Polskie apteki nie mają możliwości realizacji recepty elektronicznej wystawionej w innym kraju. Natomiast tradycyjna, papierowa recepta z Czech może zostać zrealizowana w polskiej aptece, jednak musi spełniać określone warunki:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-recepcie
W polskiej aptece można także zrealizować receptę transgraniczną - taka recepta jest ważna we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica

Elontril to lek zawierający 150 lub 300 miligramów bupropionu. Wskazania dla tego leku to zaburzenia depresyjne. Elontril nie jest zarejestrowany do sprzedaży w Polsce.

W polskich aptekach dostępny jest natomiast lek Wellbutrin XR (domyślam się, że o niego właśnie chodzi, ponieważ nie ma leku o nazwie "Wellbutril":
https://www.gdziepolek.pl/produkty/84068/wellbutrin-xr-tabletki-powlekane/apteki/w-jeleniej-gorze
https://www.gdziepolek.pl/produkty/84068/wellbutrin-xr-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce
Wellbutrin XR również jest lekiem przeznaczonym do leczenia depresji.

Załączam artykuł na temat tej choroby:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja