← powrót do głównej strony opinii i pytań

BIBA (anonim, 89.64.4.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy w aptekach dostępna jest szczepionka Allergovit B 106 Bylica Pospolita 100%?

ALLERGOVIT B 106 BYLICA POSPOLITA 100%

buzzy (anonim, 195.135.230.)
około 15 dni temu

Dzień dobry. Nie ma szczepionki i co? Dwa lata się odczulam po atakach kończących się na sorach i z adrenaliną w torebce. I co teraz? Płakać mi się chce.

W odpowiedzi na zapytanie dotyczące przyczyn problemów z dostępnością produktu leczniczego Allergovit Bylica 100 % (zarówno w formie dawki wstępne AB, jak i podtrzymujące B) firma Allergopharma-Nexter sp. z o.o. poinformowała, że przyczyną niedostępności jest brak odpowiedniej jakości surowca do produkcji, ze względu na słaby okres pylenia bylicy w poprzednim roku. Czasowe wstrzymanie obrotu potrwa do maja 2020 r.

Szczepionka Allergovit B 106 Bylica Pospolita 100% zawiera alergoidy pyłków roślin i stosowana jest w przyczynowym leczeniu schorzeń alergicznych.

Produkt posiada dopuszczenie do obrotu na terytorium Polski, jednak nie jest obecnie dostępny w żadnej z aptek zintegrowanych z naszym systemem na terenie naszego kraju.

Skontaktowałam się z producentem preparatu - firmą ALLERGOPHARMA. Jak tylko otrzymam odpowiedź na temat przyczyn problemów z dostępnością, odpowiedź zamieszczę w poniższym wątku.

Gdy szczepionka pojawi się w aptekach, jej dostępność będzie można śledzić za pomocą linku zamieszczonego poniżej:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93721/allergovit-b-106-bylica-pospolita-100-iniekcja/apteki/w-warszawie

Zachęcam do lektury naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-alergie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach