---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - pytania

Halalama (anonim, 91.225.9.) Warszawa 5 lat temu

Jaką dawkę leku Dexilant mam przyjmować gdy mam stwardniejące zapalenie dróg żółciowych?

Jaką dawkę leku Dexilant mam przyjmować gdy mam stwardniejące zapalenie dróg żółciowych?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Jelita a wątroba

Katarzyna Domagała Farmaceuta

5 lat temu

Stwardniające zapalenie dróg żółciowych (PSC) jest przewlekłą chorobą wątroby, której najczęstszymi objawami są chroniczne zmęczenie oraz świąd skóry.
U podłoża schorzenia leży postępujący proces uszkadzania wewnątrz- i zewnątrzwątrobowych komórek dróg żółciowych, co prowadzi do rozwoju przewężeń dróg żółciowych i upośledzenia odpływu żółci z wątroby.

Leczeniem stwardniejącego zapalenia dróg żółciowych powinien zajmować się specjalista gastroenterolog, hepatolog. To on decyduje o sposobie leczenia oraz dawce stosowanego leku.

Aktualne wytyczne leczenia PSC mówią, iż jego podstawą jest spowolnienie postępu schorzenia oraz zapanowanie nad jego objawami. Lekiem wskazanym do terapii PSC jest kwas ursodezoksycholowy zawarty m.in. w preparatach Proursan, Ursofalk, Ursocam, który usprawnia odpływ żółci zmniejszając jej toksyczne działanie na wątrobę. Muszę zaznaczyć, że po przeprowadzeniu wielu badań klinicznych z udziałem chorych na stwardniejące zapalenie dróg żółciowych stosowanie tego kwas urosdezoksycholowego stało się w ostatnim okresie sprawą dyskusyjną.

W wytycznych do leczenia PSC nie ma wzmianki o stosowaniu preparatów z grupy inhibitorów pompy protonowej, do których należy dekslanzoprazol - substancja czynna leku Dexilant, więc w kwestii stosowania tego leku i ewentualnej wielkości dawki, proszę zwrócić się do lekarza prowadzącego Państwa leczenie. Jeśli wprowadzi on tę substancję do terapii, można mu zaufać.

Zamieszczam link do artykułu, który może okazać się przydatny: https://www.gdziepolek.pl/tematy/trawienie-i-uklad-pokarmowy?ref=ac

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły