---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - pytania

Daria (anonim, 31.0.40.) Włocławek 4 lata temu

Gdzie mogę kupić lek Ocaliva 5mg?

Witam, gdzie mogę kupić lek Ocaliva 5mg?

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Jelita a wątroba

Karolina Zygmunt Farmaceuta

4 lata temu

Lek Ocaliva 5 mg nie jest dostępny w żadnej spośród zintegrowanych z naszym portalem aptek w całej Polsce. Preparat ten jest dopuszczony do obrotu na terenie Polski na drodze procedury centralnej (tzn. lek zostaje dopuszczony do obrotu równocześnie w całej Unii Europejskiej decyzją Komisji Europejskiej). Jednak taki rodzaj rejestracji wcale nie oznacza, iż dany lek jest automatycznie dostępny we wszystkich krajach UE - może nie być on sprzedawany na niektórych rynkach. Najprawdopodobniej jest tak również w przypadku Ocaliva. Niska dostępność tego leku wynika także z faktu, iż jest to tzw. lek sierocy. Pojęcie to wyjaśnia dokładnie nasz artykuł:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/choroby-rzadkie-i-leki-sieroce

Lek Ocaliva 5 mg jest dostępny np. w Szwecji i teoretycznie możnaby zakupić go na tzw. receptę transgraniczną. O tym, jak kupować leki za granicą, pisaliśmy w naszym artykule: https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica Poniższy wątek zawiera również infomacje, jakie wymagania musi spełnić polska recepta, by mogła być zrealizowana w Szwecji: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/9175/losartan-czy-losartan-jest-zamiennikiem-telmizeku Pragnę jednak zaznaczyć, że cena 1 opakowania tego leku w Szwecji jest bardzo wysoka - wynosi ona ponad 25 tysięcy koron, czyli ok. 10 tysięcy złotych.

Jako że lek nie jest dostępny na polskim rynku, można również spróbować sporwadzić go na zasadzie importu docelowego. Informacje na ten temat znajdują się na stronie Ministerstrwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie/sprowadzac-leki-z-zagranicy-import-docelowy-

Postaram się także skontaktować z podmiotem odpowiedzialnym za preparat Ocaliva z pytaniem, czy jest planowane wprowadzenie tego leku na rynek polski w przyszłości. Jeżeli uda mi się uzyskać odpowiedź, zamieszczę ją w tym wątku.

Lek Ocaliva zawiera substancję czynną kwas obetycholowy. Wskazany jest on w leczeniu stosunkowo rzadko występującej choroby autoimmunologcznej - pierwotnej marskości żółciowej wątroby (znanej też jako pierwotne żółciowe zapalenie dróg żółciowych). Lek stosuje się w skojarzeniu z preparatami zawierającymi kwas ursodeoksycholowy (np. Proursan, Ursofalk) w przypadku niedostatecznej odpowedzi na leczenie tymi preparatami lub też w monoterapii - gdy występuje nietolerancja na kwas ursodeoksycholowy.

Warto zaznaczyć, że lek Ocaliva jest dopuszczony do obrotu warunkowo, gdyż w dalszym ciągu trwają badania mające potrwierdzić bezpieczeństwo stosowania tego leku oraz jego skuteczność. Więcej informacji pod poniższym linkiem: https://www.ema.europa.eu/en/documents/overview/ocaliva-epar-summary-public_pl.pdf

Lonia (anonim, 92.29.212.) 2 lata temu

Witam, mam,, wolne" 4 opakowania ocalivy... Mogę odsprzedać...

Karolina Zygmunt Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją, jaką otrzymaliśmy od podmiotu odpowiedzialnego za dystrybucję leku Ocaliva na terenie Polski - firmy AOP Orphan Pharmaceuticals Poland Sp. z o.o. - preparat ten ma być niebawem dostępny w naszym kraju. Z początku nie będzie on refundowany, jednak firma ma zamiar ubiegać się o objęcie leku refundacją. Proces ten może jednak potrwać około roku.

Gdy tylko lek Ocaliva będzie dostępny - czyli pojawi się w aptekach, lub też możliwe będzie sprowadzenie go z hurtowni do apteki na zamówienie - postaramy się niezwłocznie przekazać tą informację na naszym forum.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły