---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Irena (anonim, 85.28.156.) Warszawa 4 lata temu

Czym można zastąpić Karsivan?

Witam.
Mój 10 letni pies zażywa lek Karsivan 50- pół tabl. x 2 dziennie.Lek dostępny jest tylko u weterynarza. Czy jest odpowiednik tego leku dla człowieka ,który mogę podać mojemu psu? Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Karsivan to weterynaryjny produkt leczniczy zawierający propentofilinę. Substancja poprawia krążenia krwi. Wskazany jest do zapobiegania i ograniczania zmian wywołanych związanymi z wiekiem zaburzeniami krążenia krwi u psów. Może być skuteczny w przypadku osłabienia, apatii, trudności we wstawaniu i chodzeniu, sztywnym chodzie, utracie apetytu, wyniszczeniu organizmu, wypadaniu i matowieniu sierści oraz w celu zapobiegania postępującemu pogorszeniu słuchu i wzroku.

Propentofilina dostępna jest tylko w postaci leków weterynaryjnych. Nie ma preparatu dla ludzi zawierającego tę substancję czynną. U ludzi stosuje się leki wspomagające krążenie zawierające np. pentoksyfilinę:

https://www.gdziepolek.pl/substancje/pentoxifylline

Jest to jednak inna substancja czynna - na temat możliwości zastosowania leku z tym związkiem u Pani zwierzaka powinien wypowiedzieć się lekarz weterynarii. Są to preparaty dostępne na receptę lekarską.

Załączam artykuły dotyczące leczenia zwierząt:

https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-szkodliwe-dla-zwierzat

https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-dla-zwierzat-w-aptekach

https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-podac-lek-zwierzeciu

Szczęśliwa posiadaczka psa (anonim, 37.47.133.) 3 lata temu

Zamiennikiem Karsivanu jest Canergy, mój pies nawet bardziej lubi Canergy i Canergy wychodzi ekonomiczniej, ale bywają problemy z jego dostępnością.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły