Eva (anonim, 192.162.151.)
około rok temu, Aleksandrów Łódzki

Gdzie dostanę produkt Vimont Żurawina Plus lub jego zamienniki?

Gdzie dostanę lek vimont żurawina plus?Ewentualnie jakieś zamienniki o podobnym składzie w Aleksandrowie Łódzkim.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Vimont Żurawina Plus to suplement diety zawierający w 1 tabletce 200 mg skoncentrowanego wyciągu z żurawiny wielkoowocowej, w tym 10% (20 mg) proantocyjanidyn. Zalecane dzienne spożycie to 1 do 3 tabletek dziennie.
Więcej na temat suplementów diety przeczytać można w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow

Zawarte w ekstrakcie z żurawiny proantocyjanidyny (PAC) mają właściwości przeciwutleniające. Uzupełnianie diety w te składniki jest zalecane np. u osób cierpiących na nawracające zakażenia układu moczowego, gdyż pochodzące z żurawiny wielkoowocowej proantocyjanidyny (np. katechina, epikatechina) zmniejszają przyczepność bakterii do ścian dróg moczowych i tym samym ułatwiają wydalanie ich z organizmu. Najlepiej więc wybrać produkt zawierający ekstrakt, w którym jest określona dokładnie zawartość PAC (czyli ekstrakt standaryzowany).

Produkt Vimont Żurawina Plus niestety nie jest w tej chwili dostępny w aptekach, mimo iż nadal znajduje się w portfolio producenta. Wyślemy więc zapytanie do producenta, czy ten suplement wróci jeszcze na rynek - gdy tylko uzyskamy odpowiedź, zamieścimy ją w tym wątku.

Jeśli chodzi o podobne produkty, które są dostępne w sprzedaży i również zawierają standaryzowany ekstrakt z żurawiny, poniżej podaję kilka przykładów i załączam linki do dostępności w Pani okolicy. Przy zażywaniu suplementów diety z żurawiną warto pamiętać, by pić dużo wody.

Suplement diety Furoxin zawiera 300 mg wyciągu z owoców żurawiny, w tym 30 mg PAC w jednej tabletce. Produkt ten ma w swoim składzie również ekstrakt z liści pokrzywy, który wspomaga funkcjonowanie dróg moczowych. Zalecanie dzienne spożycie to 2 tabletki. Produkt jest w tej chwili dostępny a Aleksandrowie Łódzkim:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/31683/furoxin-tabletki-powlekane/apteki/w-aleksandrowie-lodzkim?pvId=143781

Suplement diety Uromaxin + C zawiera w swoim składzie 100 mg ekstraktu z żurawiny w 1 tabletce (w tym 12 mg PAC), a także ekstrakt z pokrzywy i witaminę C. Zalecane dzienne spożycie wynosi 3 tabletki.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/97473/uromaxinc-tabletki/apteki/w-lodzkim

Suplement diety Żurawina Forte Apteo zawiera 360mg wysoko skoncentrowanego ekstraktu z żurawiny wielkoowocowej (w tym 36 mg PAC) w kapsułce, zalecane dzienne spożycie to 1 kapsułka.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/6569/apteo-zurawina-forte-kapsulki/apteki/w-lodzkim

Polecam również nasz artykuł na temat leczenia infekcji dróg moczowych:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zakazenie-drog-moczowych