janusz (anonim, 185.28.251.)
około roku temu, Polska

Co można stosować zamiast leku Myolastan?

Co zamiast Myolastan 50, jedyny lek który w skojarzeniu z Volyaren SR 100 pomagał kiedyś. Teraz NIC z proponowanego przez neurologów i ortopedów nie pomaga. Może jakaś sugestia ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Myolastan to preparat zawierający w składzie tetrazepam - substancję, która miała zastosowanie w objawowym leczeniu stanów związanych ze wzmożonym i bolesnym napięciem mięśni szkieletowych oraz przykurczy mięśniowych. W 2013 roku obrót wszystkimi produktami z tym składnikiem został wstrzymany ze względu na informacje, że stosunek korzyści ze stosowania leku w porównaniu do ryzyka związanego z kuracją tym preparatem wypada niepomyślnie - chodziło o zagrożenie wystąpienia ciężkich reakcji skórnych.

W grupie leków łagodzących wzmożone napięcie mięśniowe jest zarejestrowanych kilka preparatów zawierających w składzie np. metokarbamol, baklofen, tolperizon czy tyzanidynę:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/M03B/leki-zwiotczajace-miesnie-dzialajace-osrodkowo

Wszystkie te preparaty są dostępne wyłącznie z przepisu lekarza. Farmaceuta nie ma niestety takich kompetencji, aby dobrać czy zasugerować pacjentowi konkretny lek na receptę, w szczególności bez znajomości historii choroby i rozpoznania. Na temat braku skuteczności przepisywanych Panu leków proszę porozmawiać z lekarzem, który się Panem opiekuje. Oprócz leczenia farmakologicznego dostępne są także - w zależności od schorzenia - rozwiązania niefarmakologiczne (np. rehabilitacja) czy inwazyjne (chirurgiczne). Być może podczas wizyty warto poruszyć także tę kwestię?

Załączam linki do informacji, które mogą być przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe