-e-babcia (anonim, 78.8.66.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy Trittico CR działa na sen tak samo jak Zolpic?

Witam brałam na receptę Zolpic spalam po 15min cała noc inny lekarz odmówił mi recepty A przepisał Trittico w ogóle nie śpię proszę o poradę.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek Zolpic zawiera jako substancję czynną zolpidem w dawce 10 mg. Jest to środek stosowany do krótkotrwałego leczenia bezsenności u osób dorosłych. Działanie nasenne Zolpicu następuje po podaniu doustnym w ciągu 10-30 min.
Preparat Trittico CR zawiera trazodon i wskazany jest m.in. do stosowania w zaburzeniach depresyjnych o różnym podłożu.

Trittico CR to lek, który w przeciwieństwie do Zolpicu, nie zaburza "struktury" snu. Jego działanie uzależniające jest również zdecydowanie mniejsze.

Niezależnie od tego czy Trittico jest przepisywane pacjentom cierpiącym na bezsenność czy na depresję, działanie tego leku następuje dopiero po kilku dniach od rozpoczęcia terapii, więc ważna jest cierpliwość pacjenta oraz kontynuowanie schematu dawkowania zaleconego przez lekarza.
Oczywiście skuteczność leku Trittico nie jest wolna od działań niepożądanych, które najczęściej występują na początku terapii, ale w zdecydowanej większości ustępują z czasem. Więcej informacji na ten temat można odnaleźć w ulotce leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/80016/trittico-cr-tabletki/ulotka

Dla większości pacjentów jest to lek bezpieczny i dobrze tolerowany.

Proszę również pamiętać, iż zgodnie z informacją podaną przez producenta leku Trittico, nie zaleca łączenia się go z innymi lekami nasennymi, takimi jak Zolpic, ponieważ mogę one nasilać swoje działanie nasenne i potęgować działania niepożądane.

W przypadku wszelkich wątpliwości lub wrażenia, że działanie preparatu Trittico jest niewystarczające, polecam konsultację z lekarzem, od którego otrzymała Pani receptę na ten lek.

Zachęcam do zapoznania się z artykułami, które być może okażą się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/bezsennosc
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ziola-na-uspokojenie-i-dobry-sen