aaa (anonim, 156.67.119.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy Ebilfumin jest skuteczny na grypę u dziecka?

witam,
córka 4 letnia dostała gorączki i lekarz stwierdził grype. przepisał lek ebilfumin 45 , i czy można podwać dziecku na przemian ibuprofen i paracetamol ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma przeciwwskazań do jednoczesnego podawania leku Ebilfumin wraz z lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi zawierającymi paracetamol i ibuprofen.
Więcej na ten temat w naszym opisie leku Ebilfumin:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki

Schemat dawkowania leków przeciwgorączkowych u dzieci opisujemy w jednym z naszych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/goraczka-u-dzieci-i-niemowlat

W razie jakichkolwiek wątpliwości lub gdyby stan zdrowia córki nadal się pogarszał, wskazana będzie konsultacja z lekarzem pediatrą, gdyż skutki niedoleczenia grypy i powikłania pogrypowe mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia pacjenta, o czym pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-szybko-wyleczyc-grype

około 2 lat temu

Ebilfumin to lek przeciwwirusowy zawierający w składzie oseltamiwir. Powinno się go stosować zgodnie z zaleceniem lekarza, przez pełen cykl leczenia grypy (5 dni), jeżeli lekarz nie zalecił inaczej. Nie tylko leczy on grypę, ale również zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa grypy w organizmie. Jeżeli objawy u dziecka nasilają się pomimo stosowania leku, należy udać się do lekarza.

Jeżeli chodzi o podawanie leków przeciwgorączkowych dzieciom, zostało to opisane szczegółowo w naszym artykule. Zapraszam do zapoznania się z nim:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/goraczka-u-dzieci-i-niemowlat

Przesyłam linki do ulotki Ebilfuminu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki

oraz przykładowych syropów dla dzieci zawierających paracetamol oraz ibuprofen:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/37074/ibum-forte-o-smaku-malinowym-zawiesina/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93835/apap-dla-dzieci-forte-zawiesina/apteki/w-warszawie