Nell (anonim, 88.156.129.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy lek Ebilfumin można stosować w czasie ciąży?

Dzien dobry. Jestem w 11tyg ciazy i w związku z podejrzeniem grypy przepisano mi ebilfumin 0.075g. Czy lek jest bezpieczny dla płodu?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Kinga (anonim, 37.47.255.)
około roku temu

Jestem w takiej samej sytuacji jak Pani z przed roku, 11 tydzień ciąży, córka zaraziła mnie grypą, Jej Ebilfumin pomógł już po 2 dawce. Będę wdzięczna za informację czy Ebilfumin wpłynął w jakikolwiek sposób na Pani Dziecko.

Lek Ebilfumin należy do kategorii B leków stosowanych w czasie ciąży. Kategoria B leków to farmaceutyki, które podawane zwierzętom nie wykazały zagrożenia dla płodu lub pojawiły się działania niepożądane, ale nie zostały one potwierdzone w badaniach u kobiet ciężarnych, zarówno w I trymestrze, jak i w późniejszym okresie ciąży. Leki takie przepisywane są tylko ze zlecenia lekarza w poszczególnych przypadkach. Nie zaleca się samowolnego ich przyjmowania przez kobiety ciężarne.

Leki z kategorii B w porównaniu do innych kolejnych kategorii leków są dosyć bezpieczne, jednak mimo tego kobieta w ciąży nie powinna zażywać ich samodzielnie.

Zatem, w razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie przyjmowania leku, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę.

Zachęcam także do zapoznania się z naszym artykułem na temat leku Ebilfumin:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/26048/ebilfumin-kapsulki

Przesyłam także link do innych artykułów, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza-i-dziecko
https://www.gdziepolek.pl/tematy/torba-do-szpitala-czyli-co-zabrac-na-porodowke
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-a-karmienie-piersia