Dana (anonim, 78.28.57.) Warszawa 5 lat temu

Jaki lek może zastąpić Kreon 25 000?

Jaki lek może zastąpić Kreon 2500?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

5 lat temu

Na rynku dostępny jest Kreon Travix (150 mg pankreatyny, dostępny bez recepty) oraz Kreon 25 000 (300mg pankreatyny, dostępny na receptę). Najprawdopodobniej chodzi Pani o ten drugi preparat.

Istnieje kilka produktów zawierających w składzie - tak jak Kreon - pankreatynę, czyli mieszaninę enzymów trzustkowych:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/41624/kreon-25000-kapsulki/zamienniki Nie są to jednak leki identyczne z Kreonem, co koleżanka wyjaśniła bardzo dokładnie w wątku: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/5375/kreon-jaki-jest-zamiennik-kreonu-25000 Preparaty te mają podobne przeznaczenie, w składzie posiadają trzy enzymy trawienne pochodzące z trzustek wieprzowych, ale różnią się składem ilościowym (mają różną zawartość enzymów trzustkowych). Mogą istnieć także różnice technologiczne (np. w Kreonie enzymy znajdują się minimikrosferach, a w Lipancrea - w peletkach). Nie są to zatem produkty, które można wymiennie otrzymać w aptece. O zmianie preparatu powinien zdecydować lekarz.

Załączam linki do materiałów, informacji i wątków, które mogą okazać się przydatne. https://www.gdziepolek.pl/tematy/trawienie-i-uklad-pokarmowy https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-trzustka-moze-bolec https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/4807/kreon-dlaczego-place-100-za-kreon-25000 https://www.gdziepolek.pl/produkty/41624/kreon-25000-kapsulki/apteki/w-warszawie

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły