---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - ZF

Edi (anonim, 185.128.157.) Warszawa 3 lata temu

Jaki jest najlepszy preparat zawierający enzymy trawienne?

Dzień dobry,
chciałabym się poradzic który preparat enzymów trawiennych powinnam kupić, czy super enzymes firmy Now foods, pangrol czy kreon? Mam dolegliwości trawienne: gazy, wzdęcia brzucha, odbijanie, przy tym duży apetyt i wypróżnianie regularne. Chodzi mi o naturalny specyfik bez dodatkowych wypałniaczy. Dziękuję bardzo za podpowiedź.

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

3 lata temu

Preparaty Pangrol i Kreon to produkty lecznicze zawierające połączenie trzech enzymów trzustkowych: lipazy (trawiącej tłuszcze), amylazy (trawiącej skrobię) i proteazy (trawiącej białka). Oba leki wskazane są w leczeniu zaburzeń trawiennych wywołanych niedoborem enzymów trzustkowych towarzyszących m.in. schorzeniom trzustki, dróg żółciowych i wątroby.

Preparat Super Enzymes firmy Now Foods to suplement diety stosowany do uzupełniania niedoborów enzymów trawiennych, wspomagający prawidłowe procesy trawienia. Poza enzymami trzustkowymi obecnymi w preparatach Kreon i Pangrol, preparat ten zawiera pozyskane z owocu papai enzymy trawiące białka - papainę i bromelainę, pepsynę - składnik soku żołądkowego odpowiedzialny za trawienie białek, celulazę odpowiadającą za rozkład błonnika, betainę HCL wspomagającą właściwe zakwaszenie soku żołądkowego, ułatwiającą trawienie białek i przyswajanie aminokwasów.

Reasumując, leki Pangrol i Kreon stosuje się w leczeniu konkretnych schorzeń, których listę można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania. Preparat Super Enzymes stosowany jest natomiast jako uzupełnienie diety u osób z problemami trawiennymi, który ze względu na dużą różnorodność zawartych enzymów trawiennych może okazać się pomocny we wspomaganiu trawienia w sytuacji, gdy ich nasilenie jest umiarkowane, nie wymaga interwencji lekarza, a przyczyna nie została zdiagnozowana.

Jeśli opisane dolegliwości będą się utrzymywały przez dłuższy czas, warto udać się do lekarza, który zleci podstawowe badania, które mogą być pomocne w zdiagnozowaniu problemu.

Poniżej zamieszczam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-zapalenie-trzustki https://www.gdziepolek.pl/artykuly/trawienie-i-uklad-pokarmowy https://www.gdziepolek.pl/kategorie/wzdecia

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły