PAnna (anonim, 5.173.176.)
około 2 lat temu, Warszawa

Kto może wypisać receptę na medyczną marihuanę?

Witam, kto mi może wystawić receptę na medyczną marihuanę? Mam częste migreny a leki nie pomagają a nawet czasem szkodzą :-(

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Krystian:
Lekarz rodzinny może wypisać receptę na susz z medycznej marihuany.
W praktyce jednak tego typu preparaty stosuje się, gdy inne - standardowe metody leczenia są niewystarczające. Dlatego lekarz rodzinny w pierwszej kolejności może zalecić poszerzenie diagnostyki oraz skierować Pana do lekarza psychiatry.

Krystian (anonim, 5.173.56.)
około miesiąca temu

Czy lekarz rodzinny może wypisać receptę na medyczna mariuchuane ? Mam problem ze snem od dłuższego czasu,brałem jakieś leki ale nie pomagają.

Do @Mateusz:
Tak, neurolog na wizycie prywatnej może wypisać receptę na medyczną marihuanę.

Mateusz (anonim, 188.146.163.)
około miesiąca temu

Czy lekarz neurolog który przyjmuje prywatnie może wypisać receptę na medyczną marihuanę. Pytam ponieważ mama doznała uradu , minęło już kilka lat , ale dopiero pomyślałem o takiej metodzie leczenia. Mama ma trudność z mową i koordynacją ruchową potrzebuję pomocy aby chociaż troszkę pomóc UKOCHANEJ MAMIE. Dziękuję za pomoc

Manix
około 7 miesięcy temu

Dziękuję bardzo za odpowiedź pozdrawiam

Każdy lekarz może wypisać taką receptę, nie ma obowiązku posiadania dodatkowych pozwoleń. Susz konopi medycznej zarejestrowany jest w Polsce jako surowiec farmaceutyczny do receptury aptecznej. Przykład prawidłowo wypisanej recepty znajdzie Pan w jednym z naszych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/blog/kiedy-medyczna-marihuana-wroci-do-aptek

Manix
około 7 miesięcy temu

A proszę odpowiedzieć czy lekarz prowadzący w moim przypadku jest Pani onkolog . Musi posiadać jakies pozwolenia na wypisanie takiej recepty?

W takiej sytuacji najlepiej będzie porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym lub skontaktować się z poradnią medycyny konopnej w swoim mieście. W tego typu placówce doświadczony lekarz przeprowadzi wstępną klasyfikację niezbędną do ewentualnego rozpoczęcia terapii z wykorzystaniem suszu medycznej marihuany oraz pomoże dobrać odpowiedni rodzaj suszu i dawkę produktu.

Manix
około 7 miesięcy temu

Witam jestem po wieloletniej chorobie nowotworowej. Ostatnia operacja usunięciu zmiany (meta watrzaby ) usunięto 60% wątroby A jestem po ogólnie trzeci operacjach. Chciałem się postarać o medyczna marichuane . Na problemy ze zrostami po operacyjnymi nie daja mi spokoju . Dosc czesto bola dretwe . Jaki lekarz moze m8 wypisac recepte . Prosze o pomoc . Jestem też po chemioterapii.

Susz medycznej marihuany może być stosowany także w leczeniu depresji, jeśli inne - standardowe metody leczenie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.
Jednak o leczeniu musi zdecydować lekarz.
W takiej sytuacji warto skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą lub skorzystać z konsultacji w poradni medycyny konopnej.

Jo (anonim, 94.254.184.)
około 7 miesięcy temu

Czy na depresje rowniez dostane recepte...

W takiej sytuacji najlepiej udać się do poradni medycyny konopnej. W takiej placówce doświadczony lekarz po przeanalizowaniu wyników badań oraz przeprowadzeniu wywiadu i ankiety zdecyduje o sposobie leczenia z wykorzystaniem marihuany medycznej.

Obolały (anonim, 5.173.64.)
około 10 miesięcy temu

Co potrzebuje mieć aby dostać receptę? od 2 lat mam przewlekłe bóle w okolicach żołądka oraz problemy ze snem, mam obecnie skierowanie na kolanoskopie i gastroskopię, po lekach mam większe bóle i jeszcse gorzej śpię, wiem ze THC mi pomaga, czy podczas wywiadu lekarz uzna to za zasadne do wypisania recepty?

Jak najbardziej. Jednak proszę pamiętać, że klasyfikacji dokonuje lekarz specjalista, np. w poradni medycyny konopnej. Specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem odnoście historii choroby oraz innych przyjmowanych leków i na tej podstawie proponuje właściwą ścieżkę postępowania w leczeniu konopiami.

Gosia (anonim, 93.180.187.)
około 11 miesięcy temu

Czy poza stwardnieniem, inne osoby cierpiace z powodu przewleklego bólu kwalifikują się do leczenia?

Receptę na medyczną marihuanę może wypisać lekarz medycyny rodzinnej oraz każdy lekarz specjalista. Leczenie medyczną marihuaną możliwe jest wówczas, gdy wszystkie inne metody leczenia zawiodły lub nie przyniosły pożądanego efektu.

Obecnie na polskim rynku nie ma jednak preparatu z medyczną marihuaną zarejestrowanego w leczeniu migrenowych bólów głowy.
Preparaty, takie jak Sativex przeznaczony jest do łagodzenia objawów spastyczności w stwardnieniu rozsianym.
W styczniu tego roku firma Spectrum Cannabis zarejestrowała preparat Cannabis sativa L., Red no2, jest to susz kwiatów konopi medycznych, jednak, ze względu na wysoką zawartość THC i niską zawartość CBD, on także nie jest przeznaczony do leczenia migrenowych bólów głowy.

Firma planuje wprowadzić w przyszłości inne produkty z mniejszą zawartością THC, które będą mogły być stosowane w schorzeniu, które Pani dokucza, jednak na ten moment nie są one jeszcze zarejestrowane w naszym kraju.

Należy zatem uzbroić się w cierpliwość, aż preparaty pojawią się na rynku i wtedy udać się do lekarza po receptę. Pragnę zaznaczyć, iż susz produkowany przez firmę Spectrum Cannabis przeznaczony jest do waporyzacji (inhalacji z użyciem specjalnego sprzętu - waporyzatora), susz nie nadaje się do palenia. Lek powinien być stosowany pod ścisłym nadzorem lekarza.

Lista preparatów z medyczną marihuaną znajduje się pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/medyczna-marihuana

Dostępność suszu w aptekach można znaleźć pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/98013/cannabis-sativa-l-red-no-2-kwiaty/apteki/w-warszawie

Zachęcam także do zapoznania się z naszym artykułem na temat medycznej marihuany:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/marihuana-z-apteki

oraz leczenia migrenowych bólów głowy:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/migrena-niezwykly-bol-glowy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-migrene