---Alopexy - pytania

Gość97 (anonim, 5.173.208.) Śródmieście 3 lata temu

Czy można łączyć ze sobą preparat Vitapil i Hairvity men?

Witam
Czy można łączyć ze sobą preparat Vitapil i Hairvity men? Mam 23 lata i strasznie wypadają mi włosy na czubku głowy. Pojawiają się przelysienia, włosy są bardzo rzadke. Czy polecają Państwo może jakiś dobry preparat?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Z uwagi na to, że w obu preparatach niektóre ze składników dublują się proponowałabym przyjmować najpierw 3 miesiące jeden z nich, a następnie drugi. Proszę pamiętać, że są to suplementy diety, a więc ich zadaniem jest uzupełnienie diety w brakujące składniki - nie leczenie łysienia.

Preparatami godnymi polecenia są środki o statusie leków, czyli mające badania kliniczne potwierdzające ich skuteczność i bezpieczeństwo, np. Biotebal:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/11948/biotebal-tabletki/ulotka/135255

W mojej ocenie możliwą przyczyną wypadania włosów na czubku głowy mogą być zaburzenia hormonalne, jest to tzw. łysienie androgenowe, za które odpowiedzialny jest testosteron. W takich sytuacjach stosowane są preparaty z minoksydilem mające postać płynu do aplikacji na skórę głowy, np. Loxon Max 5%: https://www.gdziepolek.pl/produkty/45059/loxon-max-5-plyn/ulotka/96706

Załączam opracowanie, które może okazać się pomocne: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nasze-metody-na-lysienie

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły