LILIJECZKA (anonim, 37.47.61.)
około roku temu, Warszawa

Czy lek Minovivax 5 % jest skuteczny?

Minovivax 5 % dostałam od dermatologa ponieważ mam łysienie androgenne od 3 tygodni i placek łysy na głowie i przy skroni. W tydzień totalnie wypadły włosy z powodu silnego stresu. Śmierć bliskiej osoby. Czy ten płyn pomoże odzyskać 50 % włosów? Mam 40 lat i pracuje z 400 ludźmi. Proszę o odp.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

Do @Joolu

Po zakończeniu kuracji lekiem Minovivax 5% obserwuje się zatrzymanie wzrostu nowych włosów i powrót do stanu sprzed leczenia w ciągu 3-4 miesięcy. Nowe, odrastające włosy mają naturalny kolor, jednakże będą podlegały procesom siwienia. Z czasem będą zachowywały się tak, jak pozostałe włosy.

Joolu (anonim, 5.173.137.)
około 2 miesięcy temu

Używam ten lek i widzę pojawienie się nowych włosków na zakolach.
Jeszcze wypadają chyba starsze włosy. A nowe włoski mają kolor z mojej młodości - ciemne. Ciekawa jestem czy jak wypadną wszystkie siwe nie będę już musiała farbować na czarno ? Pytanie moje - czy już zawsze będę musiała ten lek stosować a może trochę rzadziej , czy diabli wezmą całą robotę jak kiedyś przerwę kurację ? W każdym razie polecam i pozdrawiam.

Lek Minovivax zawiera substancję leczniczą o nazwie minoksydyl. Wskazaniem do jego stosowanie jest łysienie androgenowe u mężczyzn w wieku 18 do 65 lat. Bardzo często preparaty zwierające minoksydyl w stężeniu 5% są przepisywane poza wskazaniem w ulotce również kobietom.

Substancja lecznicza zawarta w leku powoduje:
- zwiększenie średnicy cebulek włosowych,
- stymuluje porost włosów w fazie anagenowej (czas wzrostu włosa),
- wydłuża czas trwania wspomnianej fazy anagenowej,
- skraca fazę telogenową (czas spoczynku), w wyniku czego szybciej następuje faza powstawania nowego włosa.

Regularne stosowanie minoksydylu hamuje nadmierną utratę włosów już po kilku tygodniach leczenia, dzięki czemu może dojść do wzrostu nowych włosów, widocznego po ok. 4 miesiącach od rozpoczęcia leczenia. Nadmierne wypadanie włosów zostaje zahamowane przy regularnym stosowaniu minoksydylu.

Kontynuowanie leczenia jest konieczne dla podtrzymania działania minoksydylu. Po przerwaniu leczenia obserwuje się nawrót łysienia i powrót do stanu sprzed leczenia w ciągu 3 do 4 miesięcy.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, czy odzyska Pani 50, 20, czy może 70% utraconych włosów, ponieważ zależy to od wielu czynników jak: innych chorób towarzyszących, diety a także sumienności w aplikowaniu preparatu.

Badania z 2018 roku obejmujące przegląd licznych publikacji naukowych dotyczących łysienia androgenowego wykazały, że około 13% pacjentów stosujący środek placebo (bez leku) zauważyło u siebie poprawę w owłosieniu. Te osoby, które leczone były 5% roztworem minoksydylu stwierdziły efekt (między 17 a 48 tygodniem aplikacji) w ponad 60% przypadków. Oznacza, to że lek jest skuteczny, ale przytaczając inne badania z 2015 nie zawsze z satysfakcjonującym efektem końcowym dla pacjenta, który pokładał w nim większe nadzieje.

Musi Pani uzbroić się w cierpliwość i za radą dermatologa spróbować zaleconego leku, a jeśli efekt będzie niezadowalający, to wrócić do specjalisty, żeby zaproponował jakieś dodatkowe rozwiązanie.

Więcej na temat problemu łysienia do przeczytania w następującym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nasze-metody-na-lysienie