Niunia17 (anonim, 37.248.153.)
około roku temu, Bydgoszcz

Czy w wieku 17 lat można stosować Biotebal?

Czy w wieku 17 lat można stosować pełen etap kuracji biotebal?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Hejka: poniżej Pani pytania można znaleźć dwie odpowiedzi na nie.

Hejka (anonim, 37.47.245.)
około miesiąca temu

Czy w wieku 13 lat można spożywać biotebal? Mam straszne problemy z paznokciami

Jak napisała koleżanka w poście poniżej - zarejestrowane materiały producenta nie zawierają żadnych informacji dotyczących pułapu wiekowego czy stosowania Biotebalu u dzieci i młodzieży. W takich przypadkach na ogół zakłada się, że preparat jest dedykowany osobom dorosłym (powyżej 18 roku życia).
Jedyna wzmianka na ten temat znajduje się na stronie internetowej producenta linii Biotebal, gdzie można znaleźć informację, że nie ma danych dotyczących stosowania leku Biotebal u dzieci i zastrzega, że chociaż Biotebal jest dostępny bez recepty to o zastosowaniu leku u dziecka powinien zdecydować lekarz.

S.W (anonim, 5.173.112.)
około roku temu

Czy jedynastolatka może stosować botebal ?
Mam straszne problemy z włosami a zwłaszcza z paznokciami.

Domyślam się, że może Pani chodzić o trójetapowy program Biotebal przeciwko wypadaniu włosów, który rekomenduje stosowanie tabletek, odżywki i szamponu do włosów.
Stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych typu Biotebal u osób w Pani wieku jest dopuszczalne - jeśli tylko nie jest Pani uczulona na któryś ze składników.
Jeśli natomiast chodzi o tabletki Biotebal, to zarejestrowane materiały producenta nie zawierają żadnych informacji dotyczących pułapu wiekowego czy stosowania tego leku u dzieci i młodzieży. W takich przypadkach na ogół zakłada się, że preparat jest dedykowany osobom dorosłym (powyżej 18 roku życia). Jedyna informacja na ten temat znajduje się na stronie internetowej producenta linii Biotebal, gdzie można znaleźć informację, że nie ma danych dotyczących stosowania leku Biotebal u dzieci i zastrzega, że chociaż Biotebal jest dostępny bez recepty to o zastosowaniu leku u dziecka powinien zdecydować lekarz.

Biotebal zawiera biotynę, jest to witamina z grupy B. Biotebal stosuje się w niedoborze biotyny. Jej przyjmowanie może być korzystne w przypadku objawów, które mogą świadczyć o niedoborze biotyny, takich jak: wypadanie włosów i ich łamliwość, problemy z paznokciami czy stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa i ust.

Z jednej strony nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi, z drugiej - Biotebal zawiera dużą dawkę tej witaminy.
W związku z tym, że objawy dotyczące skóry czy włosów mogą świadczyć o chorobach innych niż niedobór biotyny oraz biorąc pod uwagę fakt, że jest Pani niepełnoletnia wydaje się zasadne, aby przyjmowanie tego leku skonsultowała Pani ze swoim lekarzem rodzinnym.

Pozostawiam linki do materiałów, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/szampony-i-odzywki-do-wlosow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/nasze-metody-na-lysienie