oli (anonim, 5.173.178.)
około 27 dni temu, Warszawa

Czy logiczne i sensowne byłoby, gdybym brała po pół tabletki Vines, żeby stopniowo zmniejszać dawkę hormonów i odstawić lek bez ryzyka wystąpienia trądziku?

dzień dobry, w najbliższym czasie mam zamiar odstawić tabletki vines, ale obawiam się pojawienia się trądziku. Tabletki biorę od roku i nigdy nie miałam problemu z trądzikiem, rzadko pojawiały się jakieś wypryski. Czy jest to częste, ze po odstawieniu występuje trądzik? Nie wiem jak mam sobie to wytłumaczyć, bo niby vines to są tabletki z najmniejsza dawka hormonow i wydaje mi się, ze były dobrze dobrane bo nie miałam żadnych skutków ubocznych. Ewentualnie, czy logiczne i miałoby to sens gdybym np. brała po pół tabletki, żeby stopniowo zmniejszać dawkę hormonow?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Tak, może Pani to zaliczyć na plus. Należy mieć jednak świadomość, że nikt nie przewidzi reakcji Pani organizmu po odstawieniu leku, ani my, ani Pani sama.
Jak wspomniałam - jeśli coś się wydarzy - może Pani wrócić do zażywania leku.

oli (anonim, 83.4.58.)
około 27 dni temu

proszę wybaczyć za dociekliwość, ale nie ukrywam ze trochę stresuje mnie to, ze rzeczywiście bije się najbardziej tego trądziku, bo nigdy nie miałam z tym problemu i obawiam się ze troszkę psychicznie by mnie to podłamało. A mogę za plus zaliczyć to, ze vines ma mała dawkę hormonow? bo wiele osób mówiło mi ze niestety u nich ten trądzik się pojawił, ale żadna z nich nie stosowała vines

Nie, długość terapii oraz moment cyklu, w którym odstawi Pani lek nie ma wpływu na ewentualne skutki uboczne.

oli (anonim, 83.4.58.)
około 27 dni temu

a czy długość przyjmowania tabletek ma jakies znaczenie na te skutki uboczne po ich odstawieniu? i czy np przerywając branie tabletek w środku opakowania będzie zwiększało ryzyko tego typu skutków? czy lepiej jest poczekać do końca opakowania

Odsetek pacjentek, u których występuje trądzik po odstawieniu leku Vines, a nie występował przed jego stosowaniem, jest bardzo mały.
Jeśli zauważy Pani jakieś niepokojące zmiany skórne, zawsze może Pani powrócić do przyjmowania leku.

Nie, nie jest logiczne i sensowne przyjmowanie połowy tabletki antykoncepcyjnej - nie praktykuje się takiego postępowania.