Jan (anonim, 79.191.119.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można stosować lek Levoxa razem ze środkiem Betaserc?

Dzień dobry; czy można stosować lek Levoxa razem ze środkiem Betaserc? Prawdopodobnie Levoxa może mieć dużo działań niepożądanych u pacjentów z problemami neurologicznymi, takimi jak zawroty głowy. Biorę środek Betaserc oraz muszę suplementować min. magnez w związku z tężyczką, dlatego zastanawiam się czy ten środek nie pogorszy sprawy. Dziękuję

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma informacji, aby pomiędzy lekami Levoxa i Betaserc dochodziło do interakcji, czyli wzajemnych niekorzystnych oddziaływań zmieniających działanie. Z farmakologicznego punktu widzenia leki te więc można łączyć, o ile takie właśnie zalecenie wydał lekarz poinformowany o stanie zdrowia - oba produkty wydawane są na receptę.

Jeśli natomiast chodzi o interakcję lek-choroba, to po zastosowaniu preparatu Levoxa u pacjenta mogą wystąpić działania niepożądane, w tym zawroty głowy czy uczucie wirowania (zawroty głowy pochodzenia błędnikowego). Mogą one dotyczyć mniej niż 1 na 10 pacjentów. Niestety nie da się z góry przewidzieć czy, u kogo i w jakim natężeniu wystąpi konkretny skutek uboczny. U pacjenta mogą rzadko wystąpić objawy uszkodzenia nerwów (neuropatii). Warto zaznaczyć, że każdy lek może, chociaż nie musi powodować skutki uboczne. Więcej na ten temat:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Nie należy przyjmować leku Levoxa razem z tabletkami zawierającymi magnez. Stosowanie obu leków równocześnie może zmniejszać skuteczność przeciwbakteryjnego działania lewofloksacyny (składnika aktywnego leku Levoxa). Przyjmowanie magnezu nie jest jednak bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania leku Levoxa. Tabletki powlekane produktu leczniczego Levoxa należy jednak przyjmować co najmniej dwie godziny przed lub dwie godziny po lekach mogących zaburzać ich działanie.

Takimi informacjami dysponuję z farmaceutycznego punktu widzenia. Natomiast produkt Levoxa został Panu przepisany zapewne z powodu określonej infekcji bakteryjnej w celu jej wyleczenia. W przypadku wątpliwości należałoby się kontaktować z lekarzem zlecającym tę terapię.