---OMNi-BiOTiC Panda - ZF

Kasia (anonim, 45.159.164.) Warszawa 3 lata temu

Uszkodzenie błony śluzowej pochwy - co zastosować?

Witam, 4 dni temu doznałam lekkiego uszkodzenia mechanicznego porzez zadrapanie, po 1 dniu wszystko już było okej jednak teraz odczuwam lekkie początki infekcji czy mogę zastosować gynoxin optima? Czy lepszym wyborem byłby lactovaginal z powodu tego podrażnienia? Pozdrawiam

4 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

3 lata temu

Istotną kwestią jest to, czy potrafi Pani samodzielnie określić stopień nasilenia objawów i ich charakter (grzybiczy, bakteryjny, mieszany). Jeśli objawy wskazują na grzybiczy charakter infekcji, zastosowanie leku Gynoxin Optima może okazać się skuteczne. W sytuacji, gdy infekcja wynika z nadkażenia bakteryjnego rany, lek ten nie będzie skuteczny. Trafnej oceny w tej sytuacji może dokonać jedynie lekarz.

Preparat Tantum Rosa stosuje się w leczeniu stanów zapalnych sromu i pochwy objawiających się bólem, pieczeniem, świądem, upławami, zaczerwienieniem bądź obrzękiem. Jeśli zastosowanie irygacji nie przyniesie pożądanych efektów, a objawy będą sugerować infekcje o charakterze typowo grzybiczym bądź typowo bakteryjnym, konieczne będzie włączenie leków przeciwgrzybiczych (np. Gynoxin Optima) bądź przeciwbakteryjnych (np. Alobthyl).

Jeśli tylko jest taka możliwość, w przypadku niepowodzenia kuracji za pomocą Tantum Rosa i globulek wspomagających regenerację śluzówki pochwy, o których wspominałam, sugerowałabym jednak konsultację z ginekologiem.

Kasia  (anonim, 45.159.164.) 3 lata temu

Czy może zastosować 10 dniową kuracje mucovaginem i dopiero gynoxinem

Kasia (anonim, 45.159.164.) 3 lata temu

Jeśli właśnie zauważyłam objawy infekcji to mogę zastosować gynoxin w obecnej sytuacji, czy lepiej zacząć od podanej przez Panią irygacji?

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

3 lata temu

Nie zaleca się stosowania leków przeciwgrzybiczych, (np. Gynoxin Optima) w leczeniu uszkodzeń błony śluzowej pochwy i stanów zapalnych im towarzyszącym. Stosowanie leku Lactovaginal, pomimo, że pomaga przywrócić naturalną równowagę
mikrobiologiczną w pochwie, może nie przynieść oczekiwanego efektu we wspomnianym przypadku.

W przypadku uszkodzenia błony śluzowej pochwy i rozwoju stanu zapalnego pomocne mogą okazać się irygacje roztworami zawierającymi substancje o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, np. benzydaminą. Irygację można wykonać za pomocą preparatu w postaci butelki z aplikatorem z gotowym płynem bądź proszku do sporządzenia roztworu i specjalnego irygatora. Poniżej zamieszczam przykłady wspomnianych preparatów wraz z ich dostępnością w aptekach: https://www.gdziepolek.pl/produkty/92143/tantum-rosa-plyn/apteki/w-warszawie, https://www.gdziepolek.pl/produkty/77400/tantum-rosa-proszek-do-wytworzenia-plynu/apteki/w-warszawie, https://www.gdziepolek.pl/produkty/77401/tantum-rosa-irygator-do-higieny-intymnej-przyrzad/apteki/w-warszawie.

Warto także zastosować jeden z dostępnych preparatów w formie kremu bądź globulek dopochwowych, wspomagającym gojenie ran, zawierających np. kwas hialuronowy: https://www.gdziepolek.pl/produkty/17784/cicatridina-krem/apteki/w-warszawie, https://www.gdziepolek.pl/produkty/17785/cicatridina-globulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie, https://www.gdziepolek.pl/produkty/50568/mucovagin-globulki-globulki-dopochwowe/apteki/w-warszawie, https://www.gdziepolek.pl/produkty/50569/mucovagin-zel-zel/apteki/w-warszawie.

W przypadku wystąpienia typowych objawów infekcji intymnej, m.in. upławów, wydzieliny o specyficznym zapachu i serkowatej konsystencji, świądu czy pieczenia warto skontaktować się z lekarzem. W przypadku trudności z uzyskaniem porady lekarza, można sięgnąć po jeden z preparatów dostępnych bez recepty zawierających substancje przeciwgrzybicze bądź przeciwbakteryjne. Przykłady tego typu preparatów znajdzie Pani w poniższym materiale:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/infekcje-intymne

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły