---OMNi-BiOTiC Panda - ZF

Ness (anonim, 78.30.81.) Warszawa 6 miesięcy temu

Jak długo wchłaniają się preparaty ginekologiczne Macmiror Compex, Gynoflor i Gynoxin Protect?

Dzień dobry,
chciałabym się dowiedzieć czy w przypadku leków dopochwowych jest zalecany jakiś czas, przez który należy pozostać w pozycji leżącej? Wiem, że leki dopochwowe zaleca się aplikować na noc przed snem, ale czy jest określona jakaś minimalna ilość godzin wchłaniania ich np. 4h, 6h, 8h? I czy czas wchłaniania zależy od substancji zawartej w danych lekach czy w większości podawanych dopochwowo jest podobny? Moje pytanie głównie dotyczy leków: Macmiror Complex 500, 12 globulek, Gynoflor, 12 tabletek oraz Gynoxin Protect, 10 globulek.

3 odpowiedzi, 2 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

6 miesięcy temu

Do @Ness:

Dorosły człowiek potrzebuje 7-9 godzin nieprzerwanego snu. W przypadku problemów z ciągłością snu zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem o recepcie na bezsenne noce:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/bezsennosc

Wstawanie w nocy może wpływać na zmniejszenie skuteczności stosowanych preparatów.

Ness (anonim, 37.248.177.) 6 miesięcy temu

Rozumiem. Szkoda, że nie ma podanego minimalnego czasu. Aplikując leki dopochwowe przed snem nie ma gwarancji, że osoba go przyjmująca nie przebudzi się np. po 3-5h z koniecznością pójścia do toalety. Znowu jak się próbuje wstrzymać to ponowne zaśnięcie jest nie możliwe. Podczas oddawania moczu zazwyczaj duża cześć rozpuszczonej globulki po prostu wypływa z pochwy (bynajmniej u mnie tak jest). No i druga sprawa - nie każdy ma możliwość spania powyżej 6h... Dlatego zastanawiam się czy w takiej sytuacji lek na tyle zdąży się wchłonąć, że leczenie będzie skuteczne.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

6 miesięcy temu

Nie podaje się minimalnego czasu wchłaniania preparatów dopochwowych. Początek działania preparatów szacuje się na kilka godzin po podaniu. Z tego względu zaleca się podanie preparatów dopochwowych bezpośrednio przed snem, aby mogły jak najdłużej przebywać w środowisku pochwy.

Czas rozpuszczania stosowanych preparatów może być zależny m.in. od stopnia wilgotności pochwy.

Dla przykładu - dla leku Gynoflor zaleca się wcześniejsze zwilżenie tabletki przed podaniem jej pacjentce z nasiloną suchością pochwy. U pacjentek z nasiloną suchością pochwy może dojść do nierozpuszczenia tabletki i braku jej działania.

Załączam linki umożliwiające sprawdzenie dostępności leków oraz dokonanie rezerwacji w wybranej aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/34086/gynoflor-tabletki-dopochwowe/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/45644/macmiror-complex-500-globulki-dopochwowe/apteki

Gynoxin Protect dostępny jest w aptekach internetowych i stacjonarnych. Wybór oferty apteki internetowej umożliwia porównanie cen oraz zamówienie preparatu z dostawą do domu lub odbiorem osobistym w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/123551/gynoxin-protect-globulki-dopochwowe/apteki

W miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Łódź czy Białystok produkty można zamówić z dostawą błyskawiczną nawet w 1h dzięki usłudze Wolt Drive - sprawdź czy w Twojej lokalizacji usługa jest dostępna:

https://www.gdziepolek.pl/koszyk/szybka-dostawa?src=zf

O tym, jak stosować preparaty ginekologiczne, pisaliśmy w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-stosowac-preparaty-ginekologiczne

Zachęcam do zapoznania się z naszym opracowaniem o infekcjach intymnych:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły