Witam,
Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę w dni niepłodne przy ''niepełnym'' stosunku bez zabezpieczenia? To znaczy ja zrobiłam dobrze partnerowi, doszedl, później chwilę odpoczęliśmy (około 20 minut ) i w tym czasie masowalam jego penisa, jeszcze raz oblizalam jego członka i zaczęliśmy się kochac. Jakie jest ryzyko że mogło dojść do zapłodnienia? Robiliśmy to w aucie przy około 32 stopniach
* pole wymagane
* pole wymagane
Powiadomienie email
Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Sugerowane produkty
Miejsce na Twój produkt
Katarzyna Domagała Farmaceuta
5 lat temu
Na zajście w ciążę wpływ na tylko sam akt penetracji - wszystkie inne opisane przez Panią czynności ("robienie dobrze", odpoczywanie, masowanie penisa, lizanie go, miejsce stosunku czy temperatura powietrza) nie mają wpływu na zwiększenie prawdopodobieństwa ciąży.
Pani wpis nie wskazuje także na to, aby odbyła Pani "niepełny" stosunek. Stwierdzenie "zaczęliśmy się kochać" nie mówi, czy doszło do wytrysku, czy nie, aczkolwiek pod uwagę należy brać fakt, że w preejakulacie również znajdują się plemniki. Co prawda jest ich mniej niż w spermie, ale mają one takie same zdolności do zapłodnienia.
Stosunek w dni niepłodne - jak sama nazwa wskazuje - nie prowadzi do zapłodnienia. Owulacja pojawia się około 14 przed miesiączką, zatem dni płodne i niepłodne w danym cyklu można określić precyzyjnie dopiero, kiedy ona nastąpi. Na tym polega niedoskonałość metody kalendarzykowej.
Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w dni, które według notatek z poprzednich cykli powinny być niepłodne jest oczywiście mniejsze, niż gdyby stosunek odbył się w czasie okołoowulacyjnym.