Fiona (anonim, 83.27.219.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można jednocześnie przyjmować Triplixam i Olfen Uno?

Czy można przyjmować jednocześnie triplixam i olfen uno

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jednoczesne stosowanie diklofenaku (Olfen Uno) z lekami zmniejszającymi ciśnienie tętnicze krwi np. inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE) czy lekami moczopędnymi wchodzącymi w skład leku Triplixam, może spowodować zmniejszenie ich działania przeciwnadciśnieniowego.
Z tego względu należy ostrożnie stosować leki Triplixam i Olfen Uno stosując się ściśle do zaleceń lekarza.
U pacjentów, szczególnie w podeszłym wieku, należy regularnie kontrolować ciśnienie tętnicze. Z powodu zwiększonego ryzyka wystąpienia działania nefrotoksycznego, pacjentów należy odpowiednio nawadniać i okresowo kontrolować czynność nerek, po rozpoczęciu leczenia oraz podczas leczenia skojarzonego, szczególnie po zastosowaniu leków moczopędnych i inhibitorów konwertazy angiotensyny.

Triplixam i Olfen Uno to leki na receptę, zatem można je przyjmować razem, ale tylko wtedy, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa, na jakie dodatkowe schorzenia cierpi i tylko w takiej kombinacji (kolejności), jak wynika z tych zaleceń.