ANIA (anonim, 37.7.150.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można stosować jednocześnie leki Duomox, Ulcamed, Metronidazol i Emanera?

Czy Emanere, Metronidazol i Ulcamed oraz duomox moge brac jednoczesnie czy zachowac odstepy??

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Substancje czynne leków Emanera, Metronidazol, Ulcamed i Duomox nie wchodzą we wzajemne interakcje mogące powodować zmianę ich wchłaniania, skuteczności i bezpieczeństwa stosowania. Teoretycznie nie ma więc przeciwwskazań do jednoczesnego stosowania wpsomnianych leków.

Jeśli lekarz nie wskazał na konkretne pory dnia, może Pani przyjmować wszystkie leki razem. Co ważne, bezwzględnie należy przyjmować każdy z leków w zaleconym przez lekarza odstępie czasowym, np. jeśli lek ma być stosowany 2 razy dziennie, należy zachować 12 godzinny odstęp między dawkami. Jest to szczególnie ważne w przypadku leczenia lekami przeciwbrobnoustrojowymi (Metronidazol, Duomox).

W literaturze można znaleźć ponadto informacje o pozytywnym wpływie probiotyków na mikrobiotę błony śluzowej żołądka, zmieniającym warunki na niekorzystne do wzrostu Helicobater pylori. Szczególną uwagę zwraca się na probiotyczne bakterie Lactobacillus reuteri i Saccharomyces boulardii, które potencjalnie mogą być pomocne w leczeniu zakażenia Helicobacter pylori. Probiotyki mogą być także pomocne w zapobieganiu dolegliwościom ze strony przewodu pokarmowego mogącym wystąpić podczas terapii lekami przeciwbrobnoustrojowymi.

Przykładem leku zawierającego Saccharomyces boulardii jest Enterol - załączam link pozwalający sprawdzić, gdzie kupić ten produkt oraz do jego opisu:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/27293/enterol-250-kapsulki/apteki/w-warszawie
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/27293/enterol-250-kapsulki
Preparat ten, jako jeden z nielicznych probiotyków, można stosować jednocześnie z antybiotykami.

Więcej na temat eradykacji Helicobacter pylori można przeczytać w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-helicobacter-pylori