Izka (anonim, 85.75.233.) Warszawa 3 lata temu

Czy przyjmując Clatrę mogę zamienić ją na Singulair?

Czy przyjmując Clatrę mogę zamienić ją na Singulair? Czy można brać je oba naraz?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Clatra i Singulair to dwa różne leki - zawierają inne składniki aktywne, a innych mechanizmie działania. Nie może więc ich Pani wzajemnie zamieniać bez porozumienia z lekarzem, ponieważ nie są to odpowiedniki.

Clatra zawiera bilastynę, która działa przeciwhistaminowo (przeciwalergicznie). Zarejestrowane wskazania dla tego leku to łagodzenie objawów kataru siennego, innych postaci alergicznego nieżytu nosa oraz leczenia swędzących wysypek skórnych. Lekarz może wykorzystać działanie przeciwuczuleniowe leku także w innych schorzeniach, gdzie taki efekt jest pożądany.

Singulair zawiera montelukast - antagonistę receptora leukotrienowego, co łagodzi objawy astmy oraz objawy sezonowej alergii.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/71330/singulair-10-tabletki-powlekane/ulotka https://www.gdziepolek.pl/produkty/18223/clatra-20-mg-tabletki/ulotka https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-zyc-aktywnie-z-astma https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-alergie-mozna-wyleczyc Oba produkty są na receptę, zatem o tym, który lek zażywać i czy ewentualnie powinna przyjmować Pani oba naraz, powinien zdecydować lekarz.

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły