Julus (anonim, 192.164.109.) Warszawa 4 lata temu

Czy po leku Montelukast 4 mg dziecko może być niespokojne, płaczliwe, agresywne, pobudzone, mieć wysypkę wokół ust, nabrzmiałe wargi, ból brzucha oraz głowy?

2.5 latka po 3-4 dniach brania leku zaczela byc Bardzo niespokojna, placzliwa, agresywna, pobudzuna( do tej pory nigdy nie bylo takiego zachowania) dodatkowo wysypka w okol ust, nabrzmiale wargi oraz pokazuje ze boli ja brzuszek i glowa, przyjmuje montelukast 4mg jest to mozliwe ze od tego leku takie reakcja juz po 3 dniach?

3 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Jutrzonka Farmaceuta

4 lata temu

To bardzo dobra decyzja. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, życzymy dużo zdrowia i zachęcamy do korzystania z naszego portalu w przyszłości.

Julus (anonim, 192.164.109.) 4 lata temu

Dziekuje Bardzo, mieszkamy za granica oczywiscie udalismy sie do lekarza ktory Bardzo zachwala ten lek i pow nam ze to nie mozliwe aby to bylo powodem, z checia dodalabym zdjecia Jak nasza corka wyglada. Udalismy sie do innego lekarza ktory kazal natychmiast odstawic, tak tez zrobilam. Oczywiscie zglosze dalej objawy ktore u nas wystapily. Bardzo dziekuje za odpowiedz

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Tak, Montelukast może powodować drażliwość, odczucie lęku, niepokój psychoruchowy, pobudzenie, w tym zachowanie agresywne lub wrogość.

Wysypka oraz obrzęk okolicy ust a także warg jest ciężkim działaniem niepożądanym lek Montelukast, w przypadku którego należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza, gdyż może być konieczna pilna pomoc medyczna.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi, ale także indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku.
Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat. O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły