Marcin (anonim, 77.89.69.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy meloksykam (Algan) powoduje wzrost ciśnienia krwi?

Czy Aglan 15 podnosi cisnienie ? Po zastosowaniu zauważyłem wzrost ok 130 na 97 .Dodam że przed kuracją Aglanem ciśnienie było prawidłowe 120na90 średnia.Równocześnie z Aglamem biorę sirdalud .No i na dokładke Tamispras.Dziękuję

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), do których zalicza się zawarty w produkcie leczniczym Aglan meloksykam, mogą powodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi. W przypadku osób, u których przed rozpoczęciem leczenia odnotowywano prawidłowe wartości ciśnienia, a lek stosowany jest przez krótki okres czasu, wzrost ciśnienia pod wpływem leku zwykle nie stanowi zagrożenia życia lub zdrowia.

Wartość ciśnienia skurczowego 130 mm Hg mieści się w granicach określanych jako wysokie prawidłowe ciśnienie krwi. Wartość ciśnienia rozkurczowego nie mieści się natomiast w tej granicy.

Proszę na bieżąco kontrolować ciśnienie krwi. Jeśli lekarz zalecił stosowanie leku Aglan przez dłuższy czas, koniecznie powinien Pan zgłosić fakt wzrostu ciśnienia krwi w wyniku zastosowanej terapii.

Poniżej zamieszczam linki do artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-przeciwbolowe-stosowac
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie