Misia (anonim, 85.221.137.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować leki Alprox i Asentra?

Czy moge stosowac asentre razem z alprox.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jednoczesne stosowanie alprazolamu (Alprox) i sertraliny (Asentra) nie jest przeciwwskazane, jednak wymienione leki można przyjmować razem tylko wtedy, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa, na jakie dodatkowe schorzenia cierpi i tylko w takiej kombinacji (kolejności), jak wynika z tych zaleceń.

Należy mieć świadomość, że łączenie obu wspomnianych leków może nasilać działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, senność, splątanie i trudności z koncentracją. Niektóre osoby, zwłaszcza osoby starsze, mogą również odczuwać zaburzenia myślenia, oceny i koordynacji ruchowej.

Działanie przeciwdepresyjne leku Asentra uzyskuje się zwykle po 2-4 tygodniach stosowania. Z racji tego, że terapia lekiem Alprox powinna trwać możliwie najkrócej, jeśli nasilenie objawów choroby zmniejszy się w tym czasie, prawdopodobnie lekarz podejmie decyzję o jego odstawieniu. Dawkę leku Alprox należy zmniejszać stopniowo, a proces ten bezwzględnie musi być prowadzony pod nadzorem lekarza. Samodzielne odstawianie leku jest przeciwwskazane.

Załączam linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-przyjmowanie-kilku-lekow-jednoczesnie-jest-bezpieczne