bania19 (anonim, 83.4.112.)
około miesiąca temu, Kraków

Czy po pettingu zakończonym wytryskiem, odczekaniu 2-3 godzin, jak on zrobił mi palcówkę, jest możliwość, że zajdę w ciążę?

Czy po pettingu z chłopakiem zakończonym wytryskiem i odczekaniu 2-3h i jak on zrobił mi palcówkę, jest mozliwosc ze zajde w ciaze? dodam ze wycieral sie on i ja z wytrysku jego w recznik. mialam pierwszy tydzien dni plodnych. strasznie sie martwie ps z nikim jeszcze nie wspolzylam.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Czy sperma mogła zostać na palcu - nie wiem. Pani partner nie umył rąk, a to na pewno stwarza prawdopodobieństwo, że nie wytarł ich na tyle dokładnie, aby nic nie zostało.

Teoretycznie, poza organizmem ludzkim, maksymalna żywotność plemników wynosi około doby, średnio 16 godzin. Tak długi czas życia możliwy jest, jeśli plemniki mają korzystne warunki, tj. ciepłe i wilgotne środowisko.

Żywotność plemników w innym środowisku (np. zimna skóra ręki) liczona jest zazwyczaj w minutach.

Bania19 (anonim, 83.4.119.)
około miesiąca temu

ale plemniki nie były w drogach rodnych od razu, chłopak doszedł z daleka od moich dróg rodnych. Chodziło mi o to czy po tym czasie jak on się wycierał czy po tych 3h istnieje ryzyko tego, że jakimś cudem ta sperma przy wycieraniu członka mogła zostać na palcu skoro wycierał on ręce papierowym ręcznikiem oraz miał styczność np z kołdrą kocem. Czy po takim czasie plemnik by umarł na pwierzhni zanim dotarł do mojej pochwy?

Pytanie brzmiało: "Po jakim czasie plemniki umierają?", nie ile czasu żyją na powierzchni dłoni.

Plemniki, które przedostały się do dróg rodnych są zdolne do zapłodnienia do 5 dni - myślę, że to jest istotna informacja, jeśli chodzi o możliwość zajścia w ciążę, nie to ile dni żyją na powierzchni dłoni.

Aleksandra B. (anonim, 83.4.112.)
około miesiąca temu

Różne media podają że plemniki na powierzchni przeżyją tylko kilka minut a tu się okazuje że do 5 dni łał

Proszę się uspokoić i nie martwić - nic to nie zmieni. Może Pani wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki lub ultraczuły test ciążowy, który jest w stanie wykryć kilkudniową ciążę:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Partner powinien dokładnie umyć dłonie, nie wystarczy ich samo wytarcie. Plemniki żyją do 5 dni.

Bania19 (anonim, 83.4.112.)
około miesiąca temu

I kiedy mogę się martwić, czy da się teraz jakoś to sprawdzić sytuacja miała miejsce w czwartek. Mogę to potwierdzić czymś? Do miesiączki mam jeszcze 2 tyg

Bania19 (anonim, 83.4.112.)
około miesiąca temu

A po jakim czasie plemniki umierają? Mój chłopak w tym czasie wycierał dłoń wszędzie. Jego ręka była sucha i wydaje mi się że mogło tam nie być tych plemników.

Jeśli nasienie partnera jakimkolwiek sposobem dostało się do Pani pochwy, to jest ryzyko, że zajdzie Pani w ciążę.

Aby mieć pewność, że nie dojdzie do zapłodnienia i móc się nie martwić, w przypadku przyszłych stosunków proponuję korzystać z zabezpieczenia:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/antykoncepcja