roza (anonim, 46.134.70.)
około 14 dni temu, Warszawa

Czy mam plamienie implantacyjne?

Czy to może być plamienie implantacyjne? W piątek wzięłam ostatnią tabletkę z blistra i w sobotę rozpoczęłam 7 dni przerwy. Ostatnią tabletkę prawdopodobnie zwymiotowałam, bo nie minęły nawet 2 godziny od jej połknięcia do wymiotów. Krwawienie z odstawienia dotąd (stosuję antykoncepcję od 4 miesięcy) występowało 3 dnia przerwy przy 29 dniowych cyklach. Tym razem jednak w 27 dc zauważyłam na papierze mały skrzep i różowo zabarwiony śluz. Nie wykluczam, że mogłam się zadrapać badając szyjkę macicy. Następnego dnia śluz tylko w jednym momencie był zabarwiony na różowo, ale w mikroskopijnej ilości. Wczoraj, czyli 29 dc dostałam krwawienia, które wygląda jak normalna miesiączka, są skrzepy i typowy kolor okresu, jednak to krwawienie jest skąpe i wydaje mi się, że już się kończy. Robiłam testy od 27 dc i wszystkie były negatywne. Dodam, że od około 22 grudnia aż do teraz żyję w ogromnym stresie, nie mam apetytu, cały czas jestem spięta, potrafię nie spać całą noc. Czy to krwawienie może być objawem ciąży? Czy może być spowodowane stresem?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Pani wpis nie zawiera żadnych informacji na temat współżycia, po których moglibyśmy twierdzić, że jest Pani w ciąży.
Nie ma możliwości odróżnienia plamienia miesiączkowego (z odstawienia) od plamienia implantacyjnego. Jeśli wykonała Pani testy ciążowe poprawnie - co najmniej 14 dni po stosunku i zgodnie z zaleceniami producenta, to nie jest Pani w ciąży.

Jeśli ostatnią tabletkę czynną Pani zwymiotowała, to należy założyć, że ten dzień jest pierwszym dniem placebo, zatem najbliższy blister należy rozpocząć o 1 dzień wcześniej niż zwykle - wtedy skuteczność antykoncepcji pozostaje zachowana.