asiazelman@gmail.com (anonim, 37.47.30.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę jednoczesnie stosować Bisocard, Polocard, Lipanthyl, Ezehron i Loristę?

bisocard5mg rano 2.5 wieczorem tak mam przepisane czy mogę rano brać do tegopolocard75mg i loriste H 50mg ? .. . Mam jeszcze zażywaćEzehron10mg.i Lipanthyl Supra 215mg.czy to nie za dużo,?0d 3tyg.birę tenlippanthyl.Supra i zawsze po nim pocę się, jest mi nie dobrze chce mi się wymiotować.czymam odstawić?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Bisocard i Lorista H to leki na nadciśnienie. Działają w inny sposób, więc ich łączne stosowanie daje lepsze efekty.
Lorista powinna być stosowana na dzień (rano), ponieważ działa moczopędnie. Stosowanie jej na noc sprawiłoby, że częściej musiałaby Pani wstawać do toalety w nocy.

Ezehron i Liphantyl Supra to leki na cholesterol. One również działają na innej zasadzie, więc ich połączenie pozwala silniej obniżyć cholesterol.

Jeżeli chodzi o Polocard, to najczęściej stosuje się go wieczorem, ponieważ krew jest najgęstsza w nocy, a Polocard rozrzedza krew i właśnie o takie działanie nam chodzi. Jeżeli lekarz zalecił stosowanie Polocardu, to jak najbardziej proszę go zażywać. Jeśli jednak chce Pani stosować go na własną rękę, to proszę skonsultować się z lekarzem, bo nie wszyscy pacjenci mogą stosować Polocard.

Zastosowanie dwóch leków na jedną chorobę pozwala na zastosowanie niższych dawek, ponadto uzyskuje się lepszą skuteczność w leczeniu danej choroby, niż gdyby stosowała Pani tylko jeden lek. Widocznie w Pani przypadku lekarz stwierdził, że jest taka konieczność i że taka ilość leków przyniesie najlepsze efekty.

Jeśli chodzi o Pani złe samopoczucie po Liphantylu, to proszę zgłosić je lekarzowi. Najczęściej takie skutki występują w pierwszych dniach lub tygodniach leczenia i później ustępują. Jeżeli nie ustąpią, to prawdopodobnie lekarz zmieni ten lek na inny lub zmodyfikuje dawkę.
Do czasu kontaktu z lekarzem proszę nie przerywać leczenia, chyba że te skutki nasilą się lub pojawią jeszcze inne, dodatkowe.

Proszę stosować się do zaleceń lekarza i pamiętać o regularności stosowania leków, ponieważ w innym wypadku te leki nie będą działać prawidłowo. Powinna być Pani w regularnym kontakcie z lekarzem i tak jak już mówiłam- zgłaszać mu swoje samopoczucie.

Chciałabym wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy.
Działania niepożądane leków powinno się zgłaszać nie tylko lekarzowi , ale ważne jest również ich zgłoszenie bezpośrednio do producenta (mówię tutaj szczególnie o Pani złym samopoczuciu po Lipantylu). Robiąc to, pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Wysyłam do poczytania nasze artykuły, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/problemy-z-sercem
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/nadcisnienie