Betixa (anonim, 164.127.228.) Warszawa 13 miesięcy temu

Czy wenlafaksyna może mieć wpływ na apetyt?

Czy wenlafaksyna może sprawiać że nic nam nie smakuje i nie mamy apetytu? Przez chwilowe problemy finansowe nie brałam do wczoraj wenlafaksyny od ok. tygodnia i mój apetyt wzrósł & jedzenie bardziej mi smakowało. No i jestem ciekawa czy to od braku wenlafaksyny czy od zespołu odstawiennego miałam taki apetyt. Dodam jeszcze, że inne leki jakie biorę to olanzapina, chlorowodorek propranololu oraz lewotyroksyna i tych trzech mi nie zabrakło?

3 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Gosza (anonim, 5.173.225.) 9 miesięcy temu

A na depresje/problemy lękowe na ten moment uważam welafaksyne za fenomenalną:)

Gosza (anonim, 5.173.225.) 9 miesięcy temu

Biorę trzeci tydzień welafaksyne, obecnie w dawce 225 i od tego czasu mam problem żeby wcisnąć w siebie kanapkę :D. Ciekawe ile to potrwa?

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

13 miesięcy temu

Tak, wenlafaksyna może mieć wpływ na apetyt u niektórych osób. Wenlafaksyna to lek przeciwdepresyjny z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Jednym z częstych działań niepożądanych wenlafaksyny jest utrata apetytu lub zmniejszenie łaknienia. Nie wszystkie osoby doświadczają tego działania niepożądanego, a wpływ na apetyt może być różny w zależności od indywidualnej reakcji organizmu na lek. Niektórzy mogą odczuwać zmniejszenie apetytu, podczas gdy inni mogą nie doświadczać żadnych zmian w jedzeniu lub nawet odczuwać zwiększone łaknienie.

Pod poniższym linkiem można zapoznać się z dostępnością leku na terenie Polski, w aptekach połączonych z naszym systemem:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/81772/venlectine-kapsulki-o-przedluzonym-uwalnianiu/apteki

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację