Klara (anonim, 82.160.140.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy lekkie, brązowe plamienie zamiast krwawienia jest sygnałem ciąży?

Witam. Zamiast krwawienia z odstawieniem lekkie brązowe plamienia, czy może to oznaczać zapłodnienie?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli tabletka została przyjęta do 12h od standardowej pory stosowania, to ochrona przed ciążą nie ulega zmniejszeniu. Nie ma więc obaw, że poślizg w przyjęciu tabletki wpłynął jakkolwiek na skuteczność preparatu.
Krwawienie z odstawienia czasami może objawić się w postaci plamień, nasz organizm nie jest zaprogramowany jak maszyna, mają na niego wpływ różne czynniki, w tym na przykład stres. Może się również okazać, że krwawienie tym razem pojawi się później.
Tak jak pisałam wcześniej - jeśli stosuje Pani tabletki regularnie i do tej pory nie pominęła żadnej z nich, to moim zdaniem ryzyko ciąży jest niewielkie. Sugestia lekarza o zmianie tabletek, może w tej sytuacji okazać się słuszna, zwłaszcza jeśli przez cały czas stosowania Vines miewała Pani plamienia śródcykliczne. Jeśli ma Pani taką możliwość, można dla uspokojenia wykonać test ciążowy, albo przedyskutować całą sprawę ze swoim ginekologiem.

Klara (anonim, 5.173.128.)
około miesiąca temu

Jest to moje 4 opakowanie, problem w tym taki, ze zawsze miałam krwawienie w 2 dzień tabletki placebo. Zawsze tez występuje krwawienie srodcykliczne, w połowie opakowania.. rozmawiałam z ginekologiem zasugerował zmianę tabletek na Vibin. Boje się , bo jednego dnia wzięłam tabletkę kilka godzin później (jeśli się nie mylę to 6) i czy wtedy antykoncepcja nie została przerwana?

Które opakowanie tabletek obecnie Pani stosuje? Przez pierwsze trzy miesiące stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, krwawienie z odstawienia może być skąpe, lub nie wystąpić wcale. Nie musi to również stanowić jednoznacznego sygnału o ciąży. Jeśli stosowała Pani tabletki regularnie, nie pomijała żadnej z nich to ryzyko ciąży jest niewielkie.
W razie wątpliwości można skonsultować się z ginekologiem lub wykonać test ciążowy po około 10-14 dniach od stosunku.

Zachęcam do dokładnego zapoznania się z ulotką leku:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane/ulotka