Renata  (anonim, 5.173.249.) Warszawa 3 lata temu

Czy przyjmowanie antybiotyku może wywołać wydłużenie się krwawienia z odstawienia?

Witam, biorę tabletki yasminelle. W tym cyklu zmniejszyłam liczbę dni przerwy na krawienie z 7 do 4 dni. 4 dnia dostałam krwawienie a 5 wzięłam tabletkę. 5 dnia krew zaczęła się robić brunatsza i bardziej skąpa a 6 na nowo czerwona. Dzisiaj jest 7 dzien i jest bardzo jasno różowa, nie pozostaje na podpaść tylko przy co niektórym podcieraniu. Czy to oznacza ze miesiączka się kończy? W tym czasie tez brałam dwa antybiotyki w czym jeden kończę (amotaks) wcześnie brałam macromax 3dni od pon każdy antybiotyk. Czy możliwe ze okres trwa teraz te dwa dni dłużej niż zwykle i może mieć na to wpływ zmiana brania tabl anty i antybiotyków?

3 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Skrócenie przerwy zwykle nie ma wpływu na długość krwawienia, czasem krwawienie może się przez to skrócić.

Renata (anonim, 5.173.242.) 3 lata temu

Biorę te same skrocilam przerwę zamiast 7 dni to 4 zeby dostać krwawienie w inny dzien w następnym cyklu

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Tak, najprawdopodobniej krwawienie się kończy, jednak zapewnić o tym nie mogę, bowiem nie znam "zamiarów" Pani organizmu.

Na długość miesiączki może mieć wpływ przyjmowanie antybiotyków, bowiem osłabiają one skuteczność antykoncepcji, co może objawiać się, np. wydłużeniem krwawienia czy plamieniami.

Jeśli natomiast chodzi o zmianę tabletek antykoncepcyjnych, to nie mogę się ustosunkować do tej informacji, bowiem Pani wpis nie zawiwra żadnych szczegółów - kiedy zmieniała Pani tabletki i z jakich.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły