Dor (anonim, 37.47.236.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Czy można równocześnie stosować hydrokortyzon i lewocetyryzynę?

Czy można łączyć Lirre z Hydrocortisonum Jelfa?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie wykazano interakcji pomiędzy hydrokortyzonem i lewocetyryzną zawartą w leku Lirra, które mogłyby wpływać na skuteczność i bezpieczeństwo obu leków.

Lek Hydrocortisonum Jela występuje w dwóch postaciach - kremu do stosowania zewnętrznego, dostępnego bez recepty i tabletek doustnych wydawanych wyłącznie na podstawie recepty lekarskiej.

Lek Lirra stosuje się w leczeniu objawów alergii, dlatego wnioskuję, że pytanie dotyczy preparatu z hydrokortyzonem w postaci kremu, który stosuje się je w leczeniu stanów zapalnych skóry różnego pochodzenia, przede wszystkim o podłożu alergicznym. Lek wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe.

Równoczesne stosowanie doustnego leku przeciwalergicznego i miejscowego glikokortykosteroidu może przynieść pozytywne efekty w postaci szybszego ustąpienia świądu czy stanu zapalnego skóry. Należy przy tym pamiętać, że sterydy stosujemy na niewielką powierzchnię ciała, jedynie na chorobowo zmienione miejsce. Bez konsultacji z lekarzem nie należy kontynuować kuracji przez okres dłuższy niż 7 dni, a wciągu tygodnia można zużyć nie więcej niż 1 tubę kremu, czyli 15 g kremu.

Poniżej zamieszczam linki do artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-sterydy-sa-bezpieczne
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-alergie-mozna-wyleczyc
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba