---OMNi-BiOTiC Panda - pytania

Agnieszka (anonim, 94.254.224.) Warszawa 3 lata temu

Czy można łączyć leki Telfexo i Zyx Bio?

czy moge wziac xyz bio rano a wieczorem telfexo 120 ? czy to juz za duza dawka ? tak dzisiaj pyli ze juz nie moge sobie poradzić

5 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Agnieszka (anonim, 94.254.224.) 3 lata temu

Bardzo dziękuje za odpwiedz , juz nie daje sobie rady tabletki jem a objawy w ogole nie ustępują a jestem na wakacjach i wizyta u jakiegokolwiek alergologa odpada 😐

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Tak, może Pani wziąć Zyx Bio rano, a Telfexo 120 wieczorem. Były przeprowadzone badania, w których porównywano szybkość i czas działania lewocetyryzyny - substancji czynnej leku Zyx Bio oraz feksofenadyny - związku czynnego leku Telfexo.
Wykazano, że feksofenadyna już po 30 minutach powoduje zahamowanie rozwoju alergii skórnej, silniejsze niż lewocetryzyna, a po 2‑3 godzinach działanie lewocetyryzyny i feksofenadyny było porównywalne. Po 6 godzinach po podaniu najsilniejsze działanie wykazywała lewocetyryzyna.

Dane te są dowodem, że wymienione preparaty, mimo że mechanizm ich działania jest bardzo podobny, nieznacznie różnią się od siebie, dlatego przy braku uzyskania efektu klinicznego jednego z nich można dołączyć drugi preparat w dowolnym schemacie.

Zyx Bio to lek stosunkowo bezpieczny i nie wchodzi w interakcje z innymi preparatami, dlatego może być łączony z feksofenadyną w leczeniu alergicznego nieżytu nosa, w leczeniu którego wskazana jest właśnie dawka 120 mg tej substancji.

Fekosfenadyna wywiera wpływ na różne mediatory zapalenia, powodując zmniejszenie produkcji czynników zapalnych (leukotrienów, prostaglandyn), zahamowanie ekspresji cyklooksygenazy 2, tromboksanu, produkcji tlenku azotu odpowiedzialnego za rozszerzenie naczyń krwionośnych, obniżenie stężenia cząsteczek adhezyjnych oraz metaloproteinazy 2 i 9, co przyczynia się do jej wysokiej skuteczności w leczeniu chorób o podłożu alergicznym.

Przeciwhistaminowe działanie feksofenadyny rozpoczyna się 60 minutach po podaniu, a maksimum osiąga po 6 godzinach, dlatego można podać ją tak, aby jej optymalne działanie przypadło na moment, kiedy spada maksymalne działanie lewocetyryzyny, czyli średnio między 7 a 9 godziną po podaniu leku Zyx Bio, co może pomóc w dłuższym kontrolowaniu i znoszeniu objawów alergii.

Przesyłam opisy leków Zyrtec oraz Allegra: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/86421/zyx-bio-tabletki-powlekane - https://www.gdziepolek.pl/produkty/77765/telfexo-120-mg-tabletki-powlekane

oraz materiały, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-alergie-mozna-wyleczyc - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc

Agnieszka (anonim, 94.254.224.) 3 lata temu

przepraszam zawsze robie literowke w nazwiebtego leku , oczywiscie chodzilo o zyx bio

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Nie istnieje lek o nazwie "xyz bio", proszę o podanie poprawnej nazwy leku.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły