Gg (anonim, 46.134.59.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy jeśli po tabletekach antykoncepcyjnych źle się czuję, mogą być nieskuteczne?

Dzień dobry, mam zle dobrane tabletki antykoncepcyjne, jednak muszę dokończyć to opakowanie aby móc wrócic do poprzednich. Mam bóle głowy, brzucha, sennosc, i mdlosci jednak nie wymiotuje co nie oslabia leku. Czy one moga nie dzialac przez to ze są zle dobrane? Obawiam sie poniewaz partner skonczyl na moim brzuchu ale boje sie ze troche spermy moglo dostac sie w okolice warg sromowych(byl to stosunek bez penetracji) prosze o odpowiedz i uspokojenie czy w tym przypadku ryzyko ciazy jest znikome

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma za co, miłego dnia również! :)

Gg (anonim, 46.134.59.)
około miesiąca temu

Dziękuje Pani bardzo za uspokojenie mnie, miłego dnia :)

To w takim wypadku nie ma się czym martwić, skuteczność jest zachowana i ryzyko ciąży znikome.

Gg (anonim, 46.134.59.)
około miesiąca temu

Biore je codziennie o stałej porze, zadnej nie zapomnialam ani nie zwymiotowalam itp

Jeśli tabletki Pani nie służą to faktycznie, lepiej je zmienić. Proszę jednak pamiętać, aby w miarę możliwości zachować płynność w stosowaniu, tzn. po skończeniu blistra Mercilonu i po 7 dniowej przerwie rozpocząć już stosowanie tabletek Vines.

Ryzyko jest znikome jeśli regularnie ZAŻYWAŁA Pani tabletki i tylko w tym przypadku. Jeśli z jakiegoś powodu ciągłość terapia była zaburzona (czyli jeśli Pani tych tabletek nie brała) to wówczas ryzyko ciąży jest.

Gg (anonim, 46.134.59.)
około miesiąca temu

I dodam, ze używam tabletek mercilon(te mi nie slużą) ale zamierzam wrócić do vines

Gg (anonim, 46.134.59.)
około miesiąca temu

Czyli rozumiem, ze znikome jest ryzyko w tej sytuacji nawet gdybym nie brala tabletek a z tabletkami to juz w ogole nie mam sie czym przejmowac tak?

Jeśli stosowała Pani tabletki regularnie i nie pominęła żadnej z nich, to skuteczność antykoncepcji jest zachowana i w powyżej opisanym przez Panią przypadku - ryzyko ciąży jest znikome. To, że tabletki antykoncepcyjne są źle dobrane również nie wpływa na ich skuteczność i ochronę przez zajściem w ciążę. Ma wpływ jedynie na złe samopoczucie i wystąpienie działań niepożądanych.

Po więcej informacji odsyłam do ulotki leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane/ulotka