Patrycja (anonim, 83.5.177.)
około 16 dni temu, Warszawa

Czy Ketonal i Levoxa mogą powodować spóźnienie się okresu?

Witam, ostatnio zachorowałam na ZUM z bardzo wysoką gorączką, i bólem podżebrowym, dostałam ketonal na receptę, później antybiotyk - Levoxa, jednak od 4 dni spóźnia mi się okres, czy może to być wina antybiotyku lub zakażenia? Czy jeśli nie i konieczne będzie wykonanie testu - czy będzie on miarodajny przy tym antybiotyku?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie znajduję informacji, aby leku Levoxa i Ketonal mogły powodować zaburzenia miesiączkowania. Wpływ taki mogła mieć natomiast poważna infekcja.

Leki te nie wpływają także na wynik testu ciążowego, który może Pani wykonać w dowolnym momencie, jeśli minął już termin spodziewanej miesiączki:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Wykluczenie ciąży przy spóźniającym się okresie - jeśli oczywiście kobieta jest aktywna seksualnie - to podstawowe postępowanie. Dane o wiarygodności testu wykonanego zgodnie z instrukcją. Przykładowo "Na podstawie przeprowadzonych badań klinicznych i laboratoryjnych stwierdzono, że wiarygodność testu ciążowego wynosi 99%". Lub "dokładny w ponad 99%" alko "dokładność ponad 99,9%". Jest więc bardzo niewielki margines błędu.

Jeśli test przyniesie wynik negatywny, a miesiączka będzie spóźniać się o więcej niż 7 dni, może być to wskazaniem do kontaktu z ginekologiem w celu dalszej diagnostyki.