---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - pytania

kdamaz (anonim, 31.0.21.) Sławno 3 lata temu

Czy jest dostępny zamiennik leku Asamax 500 mg?

Nigdzie nie Asamax 500 czy mozna jakis zamiennik

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego Asamax: „miejscowo działające preparaty zawierające mesalazynę różnią się farmakokinetyką i nie należy ich stosować zamiennie”. Dlatego zamianę na leki takie jak Pentasa i Salofalk należy omówić z lekarzem. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/28117/pentasa-jaki-zamiennik-leku-asamax-500-moge-zastosowac-jesli-salofalk-rozni-si https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow

Załączam informację na temat dostępności wyżej wymienionych leków z mesalazyną: https://www.gdziepolek.pl/produkty/60258/pentasa-tabletki/apteki/w-zachodniopomorskim https://www.gdziepolek.pl/produkty/68637/salofalk-500-tabletki/apteki/w-zachodniopomorskim

Aktualnie około 16% aptek zintegrowanych z GdziePoLek posiada na stanie Asamax w dawce 500 mg po 100 tabletek, ale niestety żadna w samym Poznaniu: https://www.gdziepolek.pl/produkty/7585/asamax-500-tabletki/apteki/w-poznaniu https://www.gdziepolek.pl/produkty/7585/asamax-500-tabletki/apteki/w-wielkopolskim https://www.gdziepolek.pl/produkty/7585/asamax-500-tabletki/apteki/w-polsce GdziePoLek umożliwia rezerwację i odbiór leku z receptą.

Dostępność leku Asamax niestety spada: https://www.gdziepolek.pl/produkty/7585/asamax-500-tabletki/statystyki Ostatnia informacja jaką posiadamy jest taka, że Asamax 500 tabletki nie jest dostępny u dystrybutora i nie wiadomo, kiedy produkt wróci do aptek w większej ilości.

Zachęcam do śledzenia dostępności i do zapisania się na powiadomienia o produkcie (opcja dostępna jest z poziomu dowolnego z powyższych linków), wystarczy oznaczyć opcję "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Asamax".

Załączam także dodatkowe materiały: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zycie-z-choroba-crohna https://www.gdziepolek.pl/kategorie/choroba-crohna https://www.gdziepolek.pl/kategorie/wrzodziejace-zapalenie-jelita-grubego

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły