---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - ZF

H (anonim, 5.172.234.) Warszawa 3 lata temu

Dlaczego w aptekach cały czas brakuje leku Asamax 500 w tabletkach? Kiedy lek będzie dostępny? Czy Asamax 500 ma jakiś zamiennik? Czy jeśli lekarz wystawi receptę na lek Asamax a w aptece go nie ma, to czy farmaceuta może wydać zamiennik?

Dlaczego w aptekach cały czas brakuje leku Asamax 500 w tabletkach? Kiedy lek będzie dostępny? Czy Asamax 500 ma jakichś zamiennik? Jeśli tak, proszę o podanie nazwy. Czy jeśli lekarz wystawi receptę na lek Asamax a w aptece go nie ma to czy farmaceuta może wydać zamiennik?

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Jelita a wątroba

H (anonim, 31.0.127.) 3 lata temu

Dziękuję.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Dostępność leku Asamax 500 z dnia na dzień coraz bardziej się poprawia:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/7585/asamax-500-tabletki/apteki/w-polsce

Jak informuje producent leku - firma Astellas, dostawy będą realizowane regularnie i firma nie przewiduje przerw w dostępności produktu w najbliższym czasie.

Jakiś czas temu, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, uległ załamaniu łańcuch dostaw leku Asamax do Polski. Lek dostarczany był do hurtowni farmaceutycznych w niewielkich partiach.

Do zamienników leku Asamax 500 należą: 1) Pentasa 500: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/60258/pentasa-tabletki/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/60258/pentasa-tabletki/apteki/w-polsce?pvId=3750

2) Salofalk 500: - https://www.gdziepolek.pl/produkty/68637/salofalk-500-tabletki/ulotka - https://www.gdziepolek.pl/produkty/68637/salofalk-500-tabletki/apteki/w-polsce

Choć teoretycznie leki te są zamiennikami: https://www.gdziepolek.pl/produkty/7585/asamax-500-tabletki/zamienniki

i są wydawane z apteki jako odpowiedniki na tę samą receptę, to ich zamiana powinna być ustalona z lekarzem i samodzielnie nie powinno się ich zamiennie stosować. Wynika to z faktu, że preparaty te różnią się farmakokinetyką - szczególnie na etapie dystrybucji i wchłaniania leku, a pacjenci zauważają różnice.

Niezależnie od tego, który z zamienników leku Asamax (Pentasa, Salofalk) chciałby Pan wybrać, zamianę tę polecam skonsultować z lekarzem, który ma dokumentację medyczną Pana zdrowia i jest w stanie określić, który z dwóch pozostałych leków może być zastosowany.

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne: - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/wrzodziejace-zapalenie-jelita-grubego - https://www.gdziepolek.pl/kategorie/choroba-crohna - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/zycie-z-choroba-crohna - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czym-sa-zamienniki-lekow

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację