Marysia (anonim, 37.225.61.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Jakie są działania niepożądane leku Diosminex?

Zażywam diosminex max od 14 dni z powodu puchnięcia nóg w dolnej części, pomaga, ale dwa dni temu wieczorem po kichnięciu krwawilam z nosa (jakbym kichnela krwią), dziś rano przy myciu zębów gdy pochyliłam głowę znowu krwawienie z nosa. I wtedy i dziś nieduże krwawienie, krew była bardzo gęsta i ciemną, niepokoi mnie to. Nie mam problemów z ciśnieniem. Czy diosminex może to powodować?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 6 miesięcy temu

Substancją czynną w leku Diosminex jest diosmina, która zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia.

W ulotce oraz charakterystyce produktu leczniczego nie wymieniono występowania krwawień z nosa jako działania niepożądanego po zastosowaniu preparatu. Oczywiście nie oznacza to, że takie działanie niepożądane nie może u Pani wystąpić. Jeżeli podejrzewa Pani, że to Diosminex wywołał krwawienia z nosa to należy to zgłosić. Procedurę zgłaszania działań niepożądanych opisaliśmy w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Diosmina może wpływać na krzepliwość krwi, co zwiększa ryzyko krwawień podczas jednoczesnego stosowania preparatu i leków przeciwzakrzepowych.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-zylaki
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/przewodnik-po-lekach-przeciwzakrzepowych
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/bole-nog
https://www.gdziepolek.pl/produkty/23812/diosminex-tabletki-powlekane/ulotka