---

Anna (anonim, 151.19.181.) Warszawa 2 lata temu

Czy podczas wykonywania testu na koronawirusa mogło dojść do uszkodzeń ciała skutkujących bólem głowy?

Moja córka po teście na corona wirusa cierpi na ból głowy. Czy możliwe że uszkodzone zostało coś?

21
41 odpowiedzi, 5 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

10 miesięcy temu

Szukasz testu antygenowego na COVID-19? Zapoznaj się z naszą analizą testów na koronawirusa:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jaki-test-antygenowy-na-koronawirusa-wybrac

Testy antygenowe kupisz w aptekach stacjonarnych oraz on-line.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera ataki osobiste.

Amanda (anonim, 77.113.106.) 2 miesiące temu

I po co pierdzielić ludziom głupoty i traktować jak pariasów. Ludzie jaj sobie nie robią.
Ja nigdy w życiu nie byłam chora na zatoki. Na gardło od 75 r. Na grypę ostatnio chorowałam w 97r. Przeszłam covid w paźdz 2020: lekki katarek przez 2 godz, aż się zdziwiłam, że mam katar, na następny dzień lekka chrypka 2 godz, na następny lekka gorączka i ona troszkę mnie pomęczyła, ale nie za bardzo. Węch, smak nie straciłam. Po teście nic mi nie było. Nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych. Kolejny test miałam w maju 2021, spoko. Kolejny w lutum 2022. I tu od razu był problem. Był bolesny. Kichałam z 5 minut. Zbeształam babę, bo szmata się śmiała ze mnie "no co też pani wyprawia". Niewiele brakowało, a wytargałabym za łeb. Jestem osobą niepełnosprawną od dziecka. Mam dość beszczelności sł zdrowia. Wierzcie mi, że tu lepszy bity jak proszony. W nosie kręciło mi cały czas. Za 2 dni katar nie do opisania. Za 4 dni bolało gardło, za tydzień kaszel. Kur...a ja nie byłam chora od 97r. Lekarz p kont też pierdolił jak i Wy. Wybaczcie, że klnę, ale nie mogę już czytać tych kłamstw. W maju pojechałam do dobrgo laryngologa do W-wy. To co tam usłyszałam zmroziło mi krew w żyłach. Można testem trwale uszkodzić nerw. Stąd objawy neurologiczne u ludzi. Ja na szczęście miałam uszkodzoną zatokę. PS. W pandemii służba zdrowia zaprzedała się diabłu.

3

Aleks (anonim, 217.97.72.) 10 miesięcy temu

Nie miałam objawów, ale musiałam zrobić test. Niestety od tego czasu mam (nigdy czegoś takiego nie widzialam) ciemnoszarą wydzielinę z nosa i silny ból głowy, do tego straciłam przytomność z tego osłabienia. Bardzo się boję teraz korzystać ze służby zdrowia, żeby znowu nie zmusił mnie ktoś do takiego testu i zastanawiam się, dlaczego rząd nie kupił normalnych testów, bo takie przecież są.

5

Michalina55 (anonim, 37.30.108.) 10 miesięcy temu

przecież oni nie wysyłają do testów na grafen wszystkich wszystkich fiolek a czy ktoś sprawdzał testy pcr,one też zawierają grafen. wielkie oszustwo,spójrzcie na polityków oni noszą wszyscy tak jak Bill Gates te materiałowe maseczki ,a nam każą zakładać te chirurgiczne które zawierają grafen.

jeanne (anonim, 37.30.108.) 11 miesięcy temu

Dobry wieczór,ponoć w tych testach jest grafen. proszę poczytać czym jest grafen i jaki ma wpływ na płuca i mózg. ponoć działa na płuca podobnie jak azbest.w tekstach o grafenie z 2017 roku czyli sprzed pandemii jest mowa o możliwych zwłóknieniach płuc.

1

Joanna (anonim, 213.55.221.) 11 miesięcy temu

Sam patyk nie jest w stanie uszkodzić zdrowej dziurki nosa. Problem się zaczyna kiedy ktoś może mieć polip albo skrzywiona przegrodę. Wybrałabym się do lekarza, że sprawdzić skąd te bóle.

Ania (anonim, 31.0.48.) 11 miesięcy temu

Kazano mi zrobić test ze względu na objawy . Niechętnie ale zrobiłam. Teraz od 2 miesięcy czuje jak spływa mi jakąś wydzielina z nosa do gardła o niespotykanym smaku , zbliżonym do tego jaki poczułam kiedy włożono mi patyk z niewiadomo czym.

1

Ukasz (anonim, 94.254.164.) 11 miesięcy temu

Nie wiem czy inni też tak mają/mięli, ale u mnie po dokonaniu pobrania próbki do badania PCR, mam cały czas wrażenie, że tam w miejscu gdzie był ten " patyk" coś jest nie tak. Lekko boli mnie głowa, wrażenie pulsowania na oko. Nie wiem czy to ma związek, ale od pierwszej nocy po teście silnie się pocę. Jakby organizm walczył z jakimś stanem zapalnym. Przed testem brak większych problemów ze strony głowy, układu nosowo-gardlowego i ogólnie. Wynik testu negatywny. Test wykonany w celu podróży.

2
Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera informacje pseudonaukowe.

Monika (anonim, 213.134.161.) 12 miesięcy temu

Witajcie! Mam ten sam problem. Po teście na drugi dzień rozbolała mnie głową.Ból trwa już 1.5 tygodnia. Jest dziwny,taki migrenowy pulsujący. Do tego mroczki w oku. Ktoś sobie poradził z tym?

6

Lalusiowa (anonim, 5.173.112.) 12 miesięcy temu

Witam mam problem dziś byłam na wymazie na covida . Po czym nie suszę na jedno ucho lewe czy ktoś tak miał i może doradzić co z tym zrobić ?

5

Karolina (anonim, 188.147.34.) 12 miesięcy temu

Cieszę się, że Państwo dzielicie się swoimi odczuciami po testach. Byłam pewna, że panikuję. Niestety po teście PRC również boli mnie głowa, zatoki z którymi już długo nie miałam problemów. Pomimo, że nie posiadam wyspecjalizowanej wiedzy na temat poboru wymzów i wpływu na zatoki, wiem z doświadczenia technika dentystycznego, że ma to duży wpływ na zakoki, wszególności dla osób z zapaleniem lub nieprawidłościami kostymi ,niestety nie jest to uwzględniane podczas pobierania próbki. Zastanawiające dla mnie jest to, że ta praktyka trwa długi czas, a nie spotkała się ze zmianą poboru próbki.

3

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

12 miesięcy temu

Do @M.J.M.: nie podała Pani adresu e-mail, w związku z tym nie mogę podjąć żadnego działania z nim związanego.

Jeśli chodzi o test, to pracownik pobierający wymaz musi wykonać go zgodnie z instrukcją wykonania danego testu. Dysponując testem do którego wymaz ma być pobrany z nosa lub nosogardła nie może pobrać próbki tylko z gardła na Pani żądanie.

M.J.M.  (anonim, 109.206.213.) 12 miesięcy temu

Jeszcze raz podaję maila, za pierwszym razem był błąd. Przepraszam.

M.J.M.  (anonim, 109.206.213.) 12 miesięcy temu

Po wykonaniu testu, materiał pobierany z nosa, przez 10 dni z nosa leciały mi skrzepy krwi. Teraz jest ponad miesiąc i wciąż zdarza się śluz zabarwiona krwią. Do tego bóle glowy po tej stronie gdzie wymaz był pobierany, inne niż wszystkie jakie dotychczas miałam. Pracownik medyczny na moją prośbę by wymaz był pobierany z gardła, odpowiedział, że MUSI być z nosa. Czy to jest prawda, jeśli nie, jak na przyszłość się przed tym bronić? Nie chce znowu przechodzić to samo co tym razem przechodziłam. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

2

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

12 miesięcy temu

Do @zuzk: opisane dolegliwości nie są standardowe po wykonaniu testu.

zuzk (anonim, 46.5.2.) 12 miesięcy temu

3h temu osoba która przeprowadzała test na COVID-19 wsadziła mi patyczek tak daleko, ze nie można było wytrzymać. Wyciągnęła patyk wraz ze śluzem z nosa, który bardzo się ciągnął i był żółty. Od tego czasu nie mogę przestać kichać oraz mam wrażenie ze wysoko w nosie coś mi zalega i przez to przy każdym wdechu w nosie czuje bardzo mocne swidrowanie. Czy jest to normalne?

9

Agnieszka Soroko Farmaceuta, Redaktor

12 miesięcy temu

W przypadku takich wątpliwości i nieustających objawów, najlepiej będzie skontaktować się z lekarzem.

1

Zagranica (anonim, 94.134.182.) 12 miesięcy temu

Ja dzis robilam w pracy o 7rano test.Robiła go moja szefowa w seniorenzentrum.Czułam jak silnie mi włożyła patyk do nosa.Po około 3 minutach miałam silny ból głowy w skroni od strony robionego testu,oraz było mi słabo i mdlo.Glowe myślałam,ze mi rozsadzi i calą miałam gorącąMiałam uczucie,ze zaraz zwymiotuje i tak pare godzin w pracy.Wzięłam tabletkę 800 na ból głowy,ale tylko mdłości minimalnie zeszły po 2h,a głowa dalej boli do poludnia..i nie wiem czy za daleko i nie powierciła w tym nosie,albo cos uszkodziła...???!!!Leże po pracy w łóżku a głowa dalej boli!Jest mi dalej mdło..

2

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

12 miesięcy temu

Do @Marzena:

Na chwilę obecną nie są dostępne badania wskazujące na możliwość uszkodzenia ciała skutkującego bólami głowy podczas wykonywania testu PCR w kierunku SARS-CoV-2.
W przypadku, gdy posiada Pani dodatkowe informacje związane z ewentualnymi powikłaniami o teście prosimy o ich przedstawienie.

Na naszym forum odpowiedzi udzielają przede wszystkim farmaceuci. Jesteśmy specjalistami od leków i w przypadku, gdy ma Pani pytania związane m.in. ze stosowaniem preparatów zachęcamy do ich zadawania. Udzielimy odpowiedzi zgodnie z obowiązującą wiedzą medyczną.

1

Marzena  (anonim, 94.254.167.) 12 miesięcy temu

Szanowne Panie farmaceutki,
Skoro tyle osób opisuje te same objawy, to nie może być przypadek. Proszę przestać pisać, że to nie przez badanie PCR w nosie. Portal powinien zmienić konsultujacych, bo na pewno to powinien być lekarz.

26

Malgo (anonim, 37.248.218.) 12 miesięcy temu

Ja 3 dni temu mialam test z powodu zatrucia.Test negatywny .jednakże ratownik wręcz sadystyczny sposób bolesny trzy krotnie zbyt głęboko patyk wkladal.Twraz mam problemy z bólem zatoki oraz glowy crp podyzszone .Zgłoszę do rzecznika praw pacjenta.oraz w zależności co dalej będzie z zdrowiem o odszkodowanie do sądu.

23

Juras (anonim, 91.223.64.) 13 miesięcy temu

Niestety u mnie podobne objawy po zrobieniu testu abota drętwienie nóg rąk oraz głowy potylica, oraz jakby napięte mięśnie w okolicy serca, zrobiłem wszystkie badania jak w podręczniku a ból nie ustaje nie wiem czym to jest spowodowane🙁

6

Pat. (anonim, 159.205.224.) 14 miesięcy temu

Od 2 lat nie mialam problemu z zatokami, nie chorowałam. Po teście na covid zaczęła się masakra, ból głowy i zatok. Żałuję że pozwoliłam sobie to zrobić. Minęło 1,5 tygodnia a ja nadal czuje się beznadziejnie.

19

Praca (anonim, 37.47.73.) 14 miesięcy temu

Witam, po teście na kowid kiedy wciśnięto mi patyk do mózgu miałem potworne bóle głowy oraz problemy z oczami . Testy te są tylko dla podniesienia nagonki medialnej i niczemu nie służą

11

Lena (anonim, 86.133.12.) 14 miesięcy temu

Ja robilam wczrsniej testy pcr, sama sobie glownie, raz przez kogos. Ostatnio znowu musialam zrobic poniewaz mialam bol gardla i kaszel i pracodawca poprosil. Zrobilam go sama ale od tamtej pory bol gardla nie mija, do tego bol nosa i skrzepy krwi w nim ciagle, a szczrgilnie po nocy. Mialam tez wczoraj przedsmak drgawki, kiedy usypialaj rzucilo mi w gore cale ramie 2 razy. Szok.

6

Malwa (anonim, 46.134.159.) 15 miesięcy temu

Poprosze o kontakt osoby, u ktorych pojawily sie powazne komplikacje po wykonaniu testu na koronowirusa z nosa.
Moj mail: Malwa09@interia.pl

14

Sławomir (anonim, 31.61.181.) 17 miesięcy temu

Test zawiera nanocząstki grafenu. Proszę tego testu nie robić. Mojej żonie pół roku bolała głowa a minął już rok i w nosie na iie goi się strup, bez przerwy się odnawia. To celowe działanie

7

Yaga (anonim, 217.73.182.) 19 miesięcy temu

Po tescie PCR z nosa 1.06 a nastepnie kolejnym antygenie 5.06 mam kompletnie niedrožną prawą dziurke nosa. Bole glowy, oka i drętwienie glowy z tylu na potylicy. Pulsowanie i drętwienie glowy zaczynające sie od prawego oka aż do tylu głowy. Tomograf zatok wykonany 15.06 wykazal zgrubienie blony zatoki klinowej. Czy faktycznie wsadzanie 10cm patyka w nos pod oko jest bezpieczne?

22

Medyk (anonim, 79.184.200.) 1 rok temu

Jest możliwość dostarczania leków za pośrednictwem kości, płytki sitowej. Płytka sitkowa jest częścią nosa i czaszki. Znajduje się w górnej części jamy nosowej. Przypomina sitko jej 50% powierzchni to dziurki, przez które przechodzą nerwy węchowe. Za jej pośrednictwem można podawać leki dostarczając je bezpośrednio do ośrodkowego układu nerwowego, omijając selektywność bariery krew-mózg, która ogranicza przepuszczalność do tkanki mózgowej.

Niestety żaden lekarz państwu tego nie powie. Bo wiedzą jedynie tyle ile ich sponsorzy pozwalają im wiedzieć. Często to nie ich wina.

Nie powie też tego, że w USA i Wielkiej Brytanii, po przebadaniu testów na cv19 wykryli, że są one zainfekowane.

Niczego nie sugeruję, ale dużo osób z badanych skarży się na notoryczne migreny, podenerwowanie, trudności z zaśnięciem i mroczki w oku…

35

Agnieszka (anonim, 89.246.121.) 1 rok temu

Chetnie dodała bym zdjęcie(niestety nie ma tutaj takiej mozliwosci) kartki którą podpisujemy w pracy na przymusowy test covid i o ryzyku jakie może wystąpić po teście na covid, są to między innymi uszkodzenia nerwów, więc po co wmawiać że są całkowicie bezpieczne ?

18

Bob (anonim, 5.184.102.) 1 rok temu

Po teście na covid silny ból głowy w okolicy oka, tam gdzie ten patyczek był wkłądany. Ból utrzymuje sie juz kilka dni

17

Weronika (anonim, 77.253.126.) 1 rok temu

Robiono i wczoraj test na covid, Pani wlozyla z duza sila ten patyczek bardzo gleboko, poleciala mi krew z nosa na probce tez znajdowala sie krew, po przyjsciu do samochodu wysmarkalam nos i poleciala krew + male skrzepy, do tej pory boli mnie glowa po prawej stronie i okolice oka... czy to normalne?

19

Mon (anonim, 31.183.226.) 1 rok temu

Robiłąm test na covid PCR płatny. Wykonano mi go z nosa. z Lewej dziurki. Od razu po wyjęciu jeszcze przy laborantce zaczął mnie bolec środek głowy punkt pomiędzy oczami. Do dzisiaj miałam już reakcje z tzw. przewiania pomimo temperatury 15 stopni i lekkiego wiatru w parku. Zakładając od razu kaptur ból ustępuje.Nie chorowałąm na zatoki, migreny ani inne choroby od 15 lat . Ból glowy który wystąpił następnego dnia po teście wystęuje codziennie, w różnych okresach dnia. Głowa nie boli mnie gdy wyprostuję kręgosłup na macie, lub wstanę od biurka w pracy. Ból nie wystpęuje kilka godzin a gdy się pojawia jest dziwny. Nie przypomina bólu z infekcji zatok ale jest pulsujący. W pracy może mnie głowa nie boleć długi czas a potem muszę wstać i ból ustępuje. JAkie struktury w budowie zatok przynosowych narusza test PCR? Z jakiego miejsca jest pobierany wymaz i co można wtedy uszkodzić z systemu nerwowego, tkani nosowej lub ścian z tkanki ?

24

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Do @KG: Nie jestem w stanie odpowiedzieć Panu, czy opisane objawy mogą mieć związek z wykonywanymi testami, ale nie wydaje się normalnym, aby odczuwał Pan tak rozliczne i nasilone objawy jak krwioplucie czy zaburzenia neurologiczne. Proponuję zwrócić się po poradę do lekarza.

1

KG (anonim, 89.79.214.) 1 rok temu

Pracuję w firmie za granicą, w której codziennie są wykonywane wymazy (testy na covid) po takim wymazie mam zawroty głowy, drętwieją mi ręce, jestem blady i bardzo osłabiony, chce mi się wymiotować. nieraz mam krwotok z nosa lub pluję krwią. Bardzo proszę o informację czy takie objawy po wymazach są normalne?

11

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Do @......:
Być może dolegliwość ta nie jest związana z samym wymazem, a np. przeciążeniem kręgów szyjnych, a ból promieniuje w okolice prawej strony głowy. Nie jest natomiast możliwe, by wymaz spowodował jakiekolwiek uszkodzenia mogące prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia.

2

.......  (anonim, 62.158.214.) 1 rok temu

Wczoraj robiłem test na covid,(wymaz z gardła) do dzisiaj kiedy daje głowę do góry boli mnie prawa strona głowy. Czy to normalne? Dodam że za pierwszym razem też miałem wymaz z gardła i takich boli nie miałem.

4

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

W takiej sytuacji jeśli ból nie ustępuje zastosować można środki przeciwbólowe dostępne w aptece bez recepty, np.
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-przeciwbolowe

Anulcia61 (anonim, 212.224.235.) 1 rok temu

Miałam robiony test dziś po 12, obecnie jest 16 boli mnie pół głowy wraz z okiem, co robić?? kiedy miałam robiony test innym razem czegoś takiego nie było

10

Adam (anonim, 185.229.125.) 1 rok temu

Tak mam to samo. Po 5 dniach świdrowanie wysoko w nosie . Po następnych 3 tygodniach bóle głowy trwające od kilku miesięcy mimo pozorowanych przez lekarzy prób leczenia. Głowa jest jakby przewiana, przeziębiona. Takie wrażenie jakbym wyszedł z mokrą głową na mróz. Czy sa to podobne objawy? W czym w zwiazku z tym zanurzony jest patyk z wacikiem?

23

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Jest to w mojej ocenie mało prawdopodobne. Jeśli bóle głowy są uporczywe i nie ustępują, to proponuję skontaktować się z lekarzem rodzinnym.

https://www.gdziepolek.pl/blog/test-na-koronawirusa-kto-gdzie-i-jak-moze-go-wykonac
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/testy-na-koronawirusa-sars-cov-2

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.