Załamana (anonim, 5.173.50.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy test wykonany na dwa dni przed miesiączką jest wiarygodny?

Stymulowalismy się w tym cyklu clostilbegyt. Dwa dni przed miesiączką już nie wytrzymałam i zrobiłam test. Niestety wyszedł negatywny... Czy jest jeszcze jakiś cień nadziei że test wykonany za wcześnie czy jednak w tym cyklu znów brak ciąży...

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Johny: test ciążowy interpretuje się jako pozytywny lub negatywny. Nie mam informacji, jakie były wykonane przez Państwa badania z moczu. Wygląda na to, że nie jesteście Państwo w stanie prawidłowo ich zinterpretować lub macie Państwo wątpliwości. W przypadku tego typu trudności można wykonać badanie na poziom beta hCG z krwi w laboratorium, które jednoznacznie wskazuje na ciążę lub jej brak. Za brakiem ciąży przemawia wystąpienie regularnej miesiączki.

Fakt "zbliżającego się okresu" oraz "zmiana klimatu" nie mają wpływu na wynik testu ciążowego, ponieważ wykrywa on hormony ciążowe.

Johny (anonim, 86.93.140.)
około 28 dni temu

Mam pytanie mojej kobiecie spóźnia się okres 5 dni miała dostać 2 robiliśmy 3 testy i trzy testy wykazały jedną grubą kreske drugą mało widoczną dostala okres 7dmego mowi ze wyglada jak co miesięczny okres od zapłodnienia minęłoby jakieś 4 max 5 tygodni co nam polecicie lub co powiecie ile szans ze jest ile ze nie i to ze zblizal się okres mogło mieć wpływ na wynik testu lub zmiana w klimacie z Polski wyjechaliśmy do Holandii proszę o odpowiedzii

Niunia (anonim, 37.248.178.)
około 5 miesięcy temu

Hej łaski mam 30 lat od 3 lat staramy się z mężem o dziecko i nici za 3 dni powinnam dostać @ zrobilam test i wyszedl negatywny . Nie ukrywam ze sie nakręcam myslalam ze jestem w ciazy bo bola mnie piersi a pomidorowa mi nie podchodzi sam zapach mnie odrzucił boli mnie brzuch . Juz sie chyba poddaje mam 2 dzieci ale kolejne to moje marzenie

Taki test może Pani powtórzyć w dniu spodziewanej miesiączki (o ile nie wystąpi), dla większej pewności - z porannej porcji moczu. Więcej na temat sposobów potwierdzania lub wykluczania ciąży można dowiedzieć się z poniższego materiału:

Załamana (anonim, 5.173.50.)
około 8 miesięcy temu

Czułość testu wynikająca z informacji na opakowaniu wykrywa stężenie hormonu hcG od 25 mlU/ml

Wiarygodność wyniku testu wykonanego na dwa dni przed przewidywanym terminem miesiączki zależy od czułości wykonanego przez Panią testu:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Informacja szczegółowa znajduje się w dołączonym do niego materiale producenta, podobnie jak dane o wiarygodności testu wykonanego zgodnie z instrukcją. Przykładowo "Na podstawie przeprowadzonych badań klinicznych i laboratoryjnych stwierdzono, że wiarygodność testu ciążowego wynosi 99%". Lub "dokładny w ponad 99%" alko "dokładność ponad 99,9%". Jest więc bardzo niewielki margines błędu.

Jeśli zatem wykorzystała Pani - na przykład - test, który można wykonać po 7-10 dniach od stosunku i taki właśnie czas upłynął od ostatniego stosunku w dniach wytypowanych jako płodne, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-wspomaganie-plodnosci
https://www.gdziepolek.pl/produkty/18700/clostilbegyt-tabletki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/18700/clostilbegyt-tabletki